Rodzina & Dziecko
Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.
Niepokojące objawy w ciąży - czego nie możesz lekceważyć jako przyszła mama?
Ciąża to czas, kiedy w ciele kobiety zachodzą wielkie zmiany. W tym okresie cierpi ona na wiele dolegliwość takie jak wymioty, czy zawroty głowy. Są jednak objawy, które nie są wskazane dla ciąży i mogą świadczyć, że z organizmem matki lub dziecka dzieje się coś niedobrego.
Jak przetrwać bunt dwulatka i nie zwariować?
O buncie dwulatka słyszeli wszyscy rodzice. Mówi się, że w dziecko w okolicach tego wieku potrafi przerodzić się ze słodkiego aniołka w prawdziwego buntownika. Czasem ciężko jest sobie poradzić z dzieckiem, które na większość pytań reaguje stanowczą odmową, bez przerwy powtarza “daj”, wszystko chce robić po swojemu bądź jest niezdecydowane, pokazuje swoją złość krzycząc i rzucając przedmiotami. Jak przetrwać bunt dwulatka bez zbędnych nerwów?
Rajd Pełną Piersią
Rajd Pełną Piersią to inicjatywa Fundacji Świadomi Życia, miejsca, które pomaga kobietom po diagnozie raka piersi przejść przez trudny czas i odzyskać wiarę w siebie, swoje ciało i swoją wartość. Fundacja skupia się na realnym wsparciu – organizując warsztaty, spotkania i kampanie, które pokazują, że kobiecość nie kończy się na diagnozie. To przestrzeń, w której każda kobieta – niezależnie od etapu leczenia – może odzyskać sprawczość, siłę i akceptację. Jej działania nie tylko promują profilaktykę zdrowotną, lecz także tworzą przestrzeń pełną empatii, w której kobiety odzyskują poczucie własnej wartości i piękna.
Jakie są choroby tarczycy? Rodzaje i pierwsze objawy
Tarczyca to gruczoł, który – mimo swoich niewielkich rozmiarów – odgrywa istotną rolę w wielu aspektach funkcjonowania organizmu. Dzieje się tak za sprawą jej podstawowej funkcji o charakterze endokrynnym, polegającej na produkcji tak zwanych hormonów tarczycowych – a więc trójjodotyroniny (T3) oraz tyroksyny (T4). Oba te hormony uczestniczą w licznych przemianach i procesach zachodzących w organizmie – w tym w procesie metabolizmu czy termogenezy. Jakie choroby mogą zaatakować tarczycę i w jaki sposób wygląda ich przebieg? Jak rozpoznać najpowszechniejsze objawy schorzeń omawianego gruczołu?
Wybrane dla Ciebie
-
8 błędów, które sprawiają, że sprzątanie ciągnie się w nieskończoność
-
Urlop macierzyński w 2020 roku - WAŻNE INFORMACJE
-
7 najpiękniejszych imion dla Twojej córki
-
Dlaczego powinnaś jeść jabłko każdego dnia? Poznaj niesamowite właściwości tego owocu
-
Sztuczki wielkich wizażystów. Tego wcześniej nikt Ci nie powiedział!
-
Szczupły brzuch w 3 tygodnie - marzenie każdej kobiety