Wnętrza

Ogół zagadnień związanych z meblowaniem oraz dekorowaniem wnętrz mieszkalnych, a także z ozdabianiem zewnętrza budynku. Znajdziesz tu ciekawe pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz.


Skraplanie wody na oknie zimą - co jest przyczyną?

Nieestetyczne smugi, wiecznie zaparowane szyby, wszechobecna wilgoć na oknach - znajome? Niestety, zimą te problemy dotykają co drugą z nas. Wszystko przez nieodpowiednie przygotowanie domu do warunków mroźnych oraz ujemnych temperatur tak charakterystycznych dla zimowej pory roku. Co więc powoduje występowanie wyżej wymienionych zjawisk? Oto nasze spostrzeżenia.

5 kwiatów, które nienawidzą zimy - lepiej o nie zadbaj!

Zima to czas mrozów i ujemnych temperatur. Nie tylko my ludzie niekiedy potrzebujemy w tym szczególnym czasie odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Takiej samej a może nawet bardziej złożonej i pracochłonnej ochrony potrzebują nasze ogrodowe i doniczkowe rośliny, które odpowiednio prowadzone z pewnością przetrwają zimę i będą cieszyć oko wiosną.

4 rzeczy, które musisz zabezpieczyć w domu szykując się na zimę

Zima jest nie tylko piękną i magiczną porą roku, bywa niestety i dosyć wyniszczającym czasem szczególnie dla naszego dorobku. O ile większość z nas pamięta o tym, by zmienić opony samochodowe z letnich na zimowe to o reszcie rzeczy czasami zapominamy a co za tym idzie po zimie liczymy bilans strat, który czasami bywa ogromny. Oto kilka rzeczy o których musisz pamiętać w trakcie przygotowywania się do zimy!

4 sposoby na zaparowane zimą okna - jak się pozbyć tego problemu?

Każda z nas wie jak ciężko zapobiec zaparowanym oknom w zimie. Takie pozostawienie problemu bez rozwiązania może być dosyć tragiczne w skutkach. Okazuje się, że zaparowane okna mogą być przyczyną powstawania pleśni w domu, powodują także wytworzenie się specyficznego mało przyjemnego zapachu w domu oraz po prostu działają negatywnie na nasze samopoczucie i posiadaną energię. Jak więc zaradzić parującym oknom? Oto nasze wskazówki.

5 pięknie kwitnących roślin do domu na zimę

Kwiaty są niewątpliwie perfekcyjnym dodatkiem do każdego wnętrza. Uwielbiamy rośliny nie tylko ogrodowe, ale także i te doniczkowe, które sprawiają, że nasza przestrzeń zyskuje rangę pewnej magiczności oraz wyjątkowości. Jakie więc wybrać kwiaty, by wyglądały pięknie nawet w czasie mroźnej scenerii za oknem?

5 roślin, które nie lubią zimy - koniecznie je zabezpiecz!

Niektóre rośliny zwyczajnie w świecie nie lubią zimna i mrozu. Jeżeli odpowiednio ich nie zabezpieczymy zostaną narażone na przemarznięcie. Kwiaty stanowią ozdobę każdego ogrodu. Jednak by ich wygląd zachwycał i budził podziw należy odpowiednio o nie dbać nie tylko latem, kiedy jedynym obowiązkiem jest podlewanie roślin, ale właśnie zimą i jesienią, kiedy nasze piękne i dorodne kwiaty, krzewy oraz drzewa narażone są na szkodliwe działanie klimatyczne.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl