Rodzina & Dziecko

Rodzina to podstawowa komórka społeczna oraz niedorosła istota, która jest dla swoich rodziców córką bądź też synem. Najbliższą rodzinę tworzą rodzice wraz z dzieckiem/dziećmi. Porady w tym dziale pochodzą z zakresu ciąży, wychowania dziecka oraz zdrowia.


Książki Pucio — domowe wsparcie w codziennej nauce mówienia najmłodszych

Każdy rodzic pragnie jak najlepiej wspierać swoją pociechę w prawidłowym rozwoju. Szczególnie ważna jest nauka mówienia, która niejednokrotnie wywołuje wiele trudności. Na szczęście można temu w prosty sposób zaradzić — wystarczy odpowiednio wcześnie rozpocząć ćwiczenia pobudzające aparat mowy. Jak zacząć w domowym zaciszu? Pomoże w tym zestaw książek Pucio. W jaki sposób wspomogą one dziecięcy rozwój? Kiedy i od których zacząć? Sprawdźmy!

Modne, wygodne i praktyczne ubrania dla dzieci. Co warto wybrać w tym sezonie?

Kolorowe, miękkie, wygodne - takie powinny być ubranka dla najmłodszych. Na pewno zależy Ci także na tym, aby były oryginalne i wyróżniały się interesującymi wzorami. Jakie propozycje dziecięcych ubranek będą spełniać te kryteria? Zrobiliśmy przegląd propozycji sklepów internetowych i przygotowaliśmy zestaw najmodniejszych propozycji ubrań dziewczęcych i chłopięcych. Dowiedz się zatem, jakie trendy obowiązują w modzie dziecięcej w tym sezonie.

Forma w zimie - jak o nią zadbać?

Chcesz schudnąć, a może utrzymać sylwetkę na dotychczasowym poziomie? Niezależnie od tego, do jakich efektów dążysz, postaw na ruch i aktywność również zimą. Chociaż pogoda za oknem nie sprzyja walce o dobrą formę, warto nie poddawać się i znaleźć sport, który będzie dla nas odpowiedni. Sprawdź, jakie aktywności pomogą Ci utrzymać idealną wagę o tej porze roku.

Modelowanie nosa nićmi - na czym polega i jakie przynosi efekty? Wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej

Garbaty, asymetryczny, zbyt wąski albo szeroki nos zaburza proporcje twarzy i chociaż nadaje wyjątkowej urody, nie zawsze jest akceptowalny. Wówczas pojawia się myśl, że można to zmienić. Stereotypowo korekcja nosa kojarzy się z operacją plastyczną. To skuteczne rozwiązanie, przynoszące trwałe efekty, ale dość inwazyjne. Dlatego zamiast operacji lepiej rozważyć modelowanie nosa nićmi liftingującymi.

Dieta wysokoenergetyczna - na czym polega

Dieta wysokoenergetyczna, inaczej wysokokaloryczna, jest sposobem odżywiania dostarczającym organizmowi większą ilość kalorii niż jest to potrzebne. Jest szczególnie pomocna w przypadku osób cierpiących na niedowagę, nowotwory czy inne choroby, a także dla ludzi starszych oraz kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią. W poniższym artykule dowiesz się, jakimi zasadami kieruje się dieta wysokoenergetyczna, jakie mogą być jej warianty oraz jakiego rodzaju produkty można spożywać.

Rezonans magnetyczny głowy w diagnostyce stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą, stale postępującą chorobą ośrodkowego układu nerwowego, która często prowadzi do niepełnosprawności. Jest to choroba o charakterze zapalno-demielinizacyjnym, a jej istota polega na wieloogniskowym (rozsianym) uszkodzeniu mózgu i rdzenia kręgowego.

Aplikacja KobiecePorady.pl