KobiecePorady.pl

Kobiecym piórem pisane, czyli o Królowych lieratury kobiecej

8 marca to święto wyjątkowych Istot. Istot tajemniczych, zaskakujących, niekiedy irytujących i niebezpiecznych. Tych, które z miłości potrafią wyczarować niebo na ziemi, a ich nienawiści obawia się nawet piekło. Tak, mowa oczywiście o Kobietach! Zwykle, z okazji Dnia Kobiet, to panowie zasypują swoje muzy bukietami kwiatów i życzeń, chcąc pokazać, jak bardzo im na nich zależy. Tym razem to ja, istota zwana Kobietą, pragnę oddać cześć innym Kobietom, które, choć nie burzą murów i nie dzierżą władzy, są bohaterkami mojej szarej codzienności.

Książkowe Zacisze -

Powiązane artykuły

  • "Sisi. Cesarzowa mimo woli" - Allison Pataki

    Sisi, czyli Elżbieta Amalia Eugenia von Wittelsbach (1837-1898) – księżniczka Bawarii, cesarzowa Austrii i królowa Węgier. Niedawno powstała przepiękna powieść inspirowana życiem tej legendarnej kobiety. „Sisi. Cesarzowa mimo woli” to kolejna próba przedstawienia nam faktów z jej życia, przybliżenia przeżyć związanych z trudnym życiem na wiedeńskim dworze. Chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o cesarzowej Elżbiecie słynącej z wyjątkowej urody i uroku. Dotychczas powstało wiele produkcji filmowych przedstawiających jej życie. Najsławniejsza z nich powstała w latach 50. XX wieku z Romy Schneider w roli głównej. Czytając książkę cały czas miałam przed oczami sceny z tego filmu.

  • "Wiosna, wiosna, ach to Ty!", czyli 10 cytatów o wiośnie

    Wiosna tuż tuż to może warto przypomnieć sobie na co czekamy, co w niej pięknego i jak widzą ją inni :)

  • "Secret love" - gejowska miłość na łamach ksiazki - recenzja

    "Secret love" to poruszajacy dramat o gejowskiej miłości. Okazuje się, że homoseksualna miłość swą intensywnością nie różni się niczym od heteroseksualnej, niestety nadal napotyka zbyt wiele trudności.      

  • „Rozważna i romantyczna” – Jane Austen

    „Rozważna i romantyczna” to pierwsza książka Jane Austen, jaką przeczytałam i od razu autorka dołączyła do grona moich ulubionych pisarzy. Stało się tak nie bez powodu. Powieść, którą napisała zauroczyła mnie prawie od samego początku czytania. Powieść przenosi nas do Anglii z początku XIX wieku. Koniec oświecenia i epoki przemysłowej to czas wielu przemian i nowości, lecz bohaterowie książki zdają się być na to obojętni. Zarządzają swymi majątkami i zajmują się wychowaniem dzieci, którym, gdy dorosną trzeba zaaranżować korzystne małżeństwo. Oczywiście poznajemy również ich rozrywki i obyczaje. Wraz z bohaterami uczestniczymy w balach, jeździmy powozami i oglądamy ich wytworne domostwa. Można się rozmarzyć. Jane Austen pokazuje nam nie tylko uroki życia angielskiej klasy wyższej, ale również pokazuje wszystkie mankamenty wynikające z konwenansów.