Bogusław
Imię Bogusław jest pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza „ten, który sławi Boga”. Bogusław jest osobą ciepłą i nastawioną na związki partnerskie (biznesowe, zawodowe, życiowe). Zarabianie pieniędzy nie stanowi dla Bogusława problemu, jednak w biznesie zawsze musi współpracować z partnerami.
Bartosz
Bartosz jest to polska, skrócona forma imienia Bartłomiej. Niektórzy podają, iż pochodzi ona od staropolskiego imienia Bartodziej lub słowa bartnik.
Sławomir
Sławomir to imię staropolskie, złożone z dwóch słów sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza: ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, wykazuje pokojowe zachowanie. Dla Sławomira pokój i wewnętrzna równowaga to najważniejsze wartości.
Stanisław
Stanisław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, które oznacza: ten, który jest sławą swego rodu lub sławny z racji posiadania pięknego domu. Stanisław to osoba bardzo pracowita, jednak musi uważać, bo szybko może się to zmienić w pracoholizm. Stanisław jest świetnym analitykiem. Dla tego mężczyzny ważne są wartości materialne, dla których może zrobić i poświęcić wiele. W wyniku dążenia do kariery i wzbogacenia się, Stanisław decyduje się na założenie rodziny i stabilizację dosyć późno.
Miłosz
Miłosz to imię pochodzenia słowiańskiego, utworzone poprzez zdrobnienie takich imion jak: Miłosław, Miłorad, Miłowuj. Imię to oznacza - miłujący lub umiłowany.
Igor Stepovik @ 123rf.com
Mirosław
Mirosław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, wywodzące się od słów mir (pokój) i sława. Oznacza - ten, który ma być sławny, przynosząc pokój swojemu ludowi. Mirosław to mężczyzna miły, elegancki, uwodzicielski, dobrze wychowany. Jest po prostu duszą towarzystwa. Mirosław uwielbia wolność i niezależność, dlatego jest często uznawany za łamacza kobiecych serc. Jeśli chcesz być z Mirosławem, nie możesz go w żaden sposób ograniczać, czy też robić mu scen zazdrości – tego ten mężczyzna z pewnością nie zniesie.
Władysław
Władysław to imię pochodzenia słowiańskiego, które pierwotnie zapisywano jako Włodzisław. Imię to wywodzi się od dwóch słów włodzi (włada, rządzi, panuje) i slaw (sława) - co oznacza tego, który zawładnął sławą.
Wojciech
Wojciech jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza - wojak przynoszący pociechę lub wojownik, któremu walka sprawia radość. Imię Wojciech miało magiczną moc i było nadawane chłopcu, który kiedyś miał być wspaniałym wojownikiem, przynoszącym dumę swojej rodzinie. Obecnie ta umiejętność walki z pewnością także przyda się Wojciechowi – w życiu osoba ta szybko się nie poddaje, walczy do samego końca – jak prawdziwy wojownik.
Nagy-Bagoly Ilona @ 123rf.com