KobiecePorady.pl

Niezwykłe przypadki "rodzonego w czepku"

Rzeczywiste, niespodziewane wydarzenia urodzonego „w czepku” (co zapewnia szczęście i powodzenie), przedstawione w sposób barwny i zrozumiały. Zmieniające się wątki utworu i zaskakujące przypadki, opisane szczegółowo, pokazują niezwykłość tego tekstu.

Gabrysia -

Powiązane artykuły

  • Rachunek obcego sumienia

    „Rachunek obcego sumienia” to powieść sensacyjna, której akcja toczy się dwoma kanałami. Czas wojny przeplata się tutaj z czasem pokoju, a wielkie draństwo ze szlachetnością.

  • Recenzja książki : "rodzina" Monika Jaruzelska

    stron 320 oprawa miękka ze skrzydełkami Wydawnictwo Czerwone i Czarne rok 2014         Rodzinę Jaruzelskich wszyscy w Polsce znają. Generał wzbudza kontrowersje do dziś  a jego rodzina ciekawość. I chyba dlatego sięgnęłam po tę książkę, z ciekawości. Monikę Jaruzelską pamiętam z felietonów z " Twojego Stylu "i lubiłam je czytać. Dziś rzadko kupuję ten magazyn bo już nie tak mnie fascynuje jak w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Książka , jak sam tytuł wskazuje , jest opowieścią o rodzinie Jaruzelskich , o niezbyt szczęśliwej rodzinie, rozdartej pomiędzy sprawy osobiste i polityczne. Polityki  jest tu mało ale to nie minus. Za to jest dużo rodzinnych wspomnień i opowieści o dzieciństwie rodziców , o ich młodości. Dużo zdjęć i dużo rozważań nad umykającym czasem.

  • Agata Duma przedstawia trzecią część Uzależnionej

    24 maja 2020 r. Agata Duma odsłoniła trzecią część swojego debiutanckiego tomiku poezji, zatytułowanego "Uzależniona". Jej tytuł składa się z 108 wierszy i poematów oraz 18 autorskich rysunków. [instagram=BW96TPyHz3t&width=400&height=480]  

  • "Czy to jest miłość, czy to jest kochanie?" | Recenzja powieści "Jak Feniks z popiołów" Grety Gulsen

    W literaturze historycznej Feniks odradzał się niezwykle często. Zgodnie z teorią Owidiusza legendarny ptak, pożywiony kroplami kadzidła i sokami kardamonu, budował gniazdo, następnie zaś umierał i odradzał się sam z siebie. Laktancjusz natomiast w swoim długim poemacie widział w Feniksie ptaka, który po odśpiewaniu pieśni pogrzebowych spalał się, po czym kolejno przybierał postać nasionka, jajka, na końcu zaś dorosłego ptaka. Podobnych teorii było więcej, a każdą z nich łączył motyw śmierci oraz piękno późniejszego zmartwychwstania. Jak się okazuje, legendarne odrodzenie można równie dobrze odnieść do ludzkiej duszy, która niejednokrotnie potrzebuje upaść, aby znaleźć sens własnej egzystencji. Znane powiedzenie staje się także podłożem powieści Jak Feniks z popiołów, którą Greta Gulsen debiutuje na rynku wydawniczym. Czy strudzona życiem Laura znajdzie drogę do własnego odrodzenia?