Niska temperatura urządzenia jest równie szkodliwa jak ta za wysoka. Prawda.
Zbyt wysoka temperatura prostownicy będzie znacznie szkodzić włosom wręcz je paląc. Natomiast za niska nie wyprostuje ich skutecznie, a Ty będziesz musiała przesuwać i przytrzymywać w niej włosy dłużej niż normalnie co da bardzo podobny, negatywny efekt.
Gruba szczotka jest najlepsza do prostowania. Mit.
Gruba szczotka będzie zawijać włosy na końcach. Jeśli chcemy by były idealnie proste musimy użyć płaskiej szczotki.
Chłodne powietrze utrwali efekt końcowy. Fakt.
Suszenie ciepłym strumieniem powietrza pozwoli ci ‘wyciągnąć’ i wyprostować włosy na szczotce, jednak dopiero końcowe dosuszenie zimnym powietrzem idealnie utrwali efekt, a także sprawi, że po wyjściu na zewnątrz włosy nie zaczną się puszyć i odwijać.
Szampon i odżywka mają duży wpływ na efekt końcowy. Fakt.
Tak jak podstawą dobrego makijażu jest nawilżona cera tak podstawą dobrze wyprostowanych włosów jest ich dokładne umycie produktami dostosowanymi pod prostowanie włosów.
Wyprostowanym włosom brak objętości. Mit.
Nie prawdą jest, że włosy prostowane są skazane na płaskie przyleganie do głowy. By odbić włosy od nasady podczas prostowania naciągaj pasma ku górze, a fryzura zdecydowanie zyska na objętości.
Prostowanie zawsze szkodzi włosom. Mit.
Częste prostowania faktycznie odbije się niekorzystnie na wyglądzie twoich włosów. Jeśli jednak ograniczysz ten zabieg do minimum, a do każdego prostowania użyjesz termoochronnego sprayu, żelu czy pianki to nawet nie zauważysz różnicy w wyglądzie swoich włosów.
Serum nałożone przed prostowaniem wpłynie korzystnie na twoje włosy. Mit.
Wręcz przeciwnie. Zarówno serum jak i różnego rodzaju olejki mają tłustą formułę. Prostowanie na nich włosów przypomina smażenie na tłuszczu, a to na pewno nie zadziała korzystnie na kondycję twoich włosów.
Wyprostuj włosy jeśli planujesz zrobić koka. Fakt
Ten prosty trik sprawi, że kok będzie idealnie gładki i dłużej się utrzyma.
Zabieg keratynowy = zabieg prostujący. Mit.
Zabieg keratynowy nie prostuje włosów, a sprawia, że wypełniona zostaje ich struktura dzięki czemu kosmyki nie puszą się i są idealnie gładkie.