Po pierwsze brwi
Żaden precyzyjny makijaż oka nie będzie wyglądał dobrze, gdy brwi będą krzaczaste i gęste. Wykonaj regulację sama lub w profesjonalnym salonie. Staraj się by zachowały naturalny kształt i nie były ani zbyt cienkie, ani grube. Zbyt długie włoski wyczesz ku górze i przytnij nożyczkami. Gdy masz to już za sobą, uzupełnij ewentualne braki kredką lub cieniem. Pamiętaj by brew była jaśniejsza na początku i ciemniejsza na końcu, stopniuj więc nasycenie koloru.
Odpowiednie pędzle
Wyrzuć dołączane do cieni pacynki. Potrzebujesz minimum trzech pędzli by uzyskać romantyczny, rozmyty look.
- Płaski - pozwoli ci nałożyć cień bazowy. Jeżeli używasz cieni prasowanych, dobrze by był wykonany z naturalnego włosia np. kozy, przy produktach kremowych musi być to pędzel syntetyczny.
- Szeroki i puszty z naturalnego włosia służy do rozblendowania i wykonania miękkich granic i przejść.
- Precyzyjny, do nanoszenia koloru blisko linii rzęs.
Dopasuj makijaż do kształtu oka
- Jeżeli jesteś posiadaczką małych, blisko osadzonych oczu musisz je optycznie powiększyć i odsunąć. W tym celu nałóż jasny cień w wewnętrznym kąciku, a ciemny na zewnątrz, delikatnie wyciągając go ku skroniom. Mocno wytuszuj zewnętrzne rzęsy. Linię wodną pomaluj cielistą kredką. Jeżeli masz ochotę na eyeliner, czy kreskę, niech zaczyna się ona od połowy oka i sięga nieco poza zewnętrzny kącik.
- Przy oczach szeroko rozstawionych musisz postępować dokładnie odwrotnie, czyli ciemny cień musi się znaleźć w wewnętrznym kąciku.
- Kiedy jesteś posiadaczką tzw. chińskich oczu bez widocznego załamania powieki nałóż ciemny cień jak najbliżej linii rzęs, a jasny powyżej aż do łuku brwiowego. Dobrym wyjściem będzie również mocniejsze zaakcentowanie dolnej powieki.
- Przy opadających powiekach staraj się malować oko podobnie jak przy małych oczach. Ciemnym cieniem wyjedź na "poduszeczkę" stworzoną z opadniętej powieki i delikatnie rozblenduj granicę. Unikaj kresek typu "jaskółka".