Musisz jednak pamiętać, że kiedy zapuszczasz włosy to będzie ich wypadać więcej. Coraz dłuższe włosy wypadają z cebulkami, bo na ich miejsce pojawiają się nowe. Długie włosy mają także skłonność do kruszenia się i łamania i tym także nie należy się specjalnie przejmować. Pamiętaj więc, by zbytnio się nie przewrażliwiać.
- Wypadanie włosów może być skutkiem złej diety. Temu zaradzić możesz poprzez jej zmianę albo stosowanie suplementów. Pomogą one nie tylko na stan włosów, ale także cery i paznokci. Poza tym wypadanie włosów może pojawić się razem z przemęczeniem czy stresem. Pamiętaj więc, by dbać o swoje zdrowie psychiczne i ogólny stan organizmu.
Nawet najlepsze odżywki i szampony nie zdziałają wiele, jeśli Twój organizm będzie zaniedbany od środka.
- Musisz także zwrócić uwagę na to jak się czeszesz. Jeśli lubisz ciasno związane kucyki czy inne tego typu fryzury, Twoje włosy mogą wypadać mocniej. Także po ich umyciu powinnaś czesać je delikatnie i nie zapominać o zastosowaniu odżywki.
Przyczyną wypadania włosów może być także często spotykany łupież. Jeśli jego stopień jest lekki można wyleczyć go preparatami dostępnymi w aptece. Jednak jeśli po długich próbach łupież dalej nie znika, najlepiej wybrać się do dermatologa. Łupież może być oznaką stresu, złej diety, ale także częstego przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.
- Wypadanie włosów może także mieć miejsce z powodu zaburzeń hormonalnych. Te o wiele trudniej wyleczyć na własną rękę. Jeśli więc wypadaniu włosów towarzyszą inne niepokojące objawy najlepiej skonsultować się z lekarzem. Często występujące łysienie androgenowe jest spowodowane nadmiarem androgenów, które u kobiet wydzielane są przez jajniki i korę nadnerczy. Warto więc zbadać poziom swoich hormonów, jeśli podejrzewamy u siebie ten problem.
Co możesz zrobić samodzielnie?
Nie warto leczyć się na własną rękę, ale istnieją sposoby, które są bezpieczne i nie spowodują żadnych skutków ubocznych. Trzeba także pamiętać, że w czasie kuracji zdrowe mieszki włosowe nadal będą dobrze pracować, więc nie trzeba się o to martwić.
- Oprócz wspomnianej wcześniej zmiany diety i stosowania suplementów można także działać na włosy zewnętrznie. Istnieją specjalne wcierki i płyny, które wciera się w skórę głowy i są zazwyczaj dość mocno skuteczne. Pierwsze efekty widoczne są po kilka tygodniach.
- Pomocna jest także kawa, ale nie da się zastosować tego sposobu wypijając jej dużą ilość. Najlepiej więc szukać preparatów, które zawierają kofeinę.
- By uniknąć wypadania włosów dobrze jest także zrezygnować z ciężkich kosmetyków do stylizacji. Duża ilość lakieru, gum czy innych specyfików mocno obciąża włosy i sprawia, że wypadają. Podobne negatywne działanie ma tapirowanie włosów.
Wiele osób myśli, że częste mycie włosów bardzo je osłabia. Nie jest to prawdą, ale jeśli myjemy włosy np. codziennie powinnyśmy zadbać, by nasz szampon był jak najbardziej delikatny i łagodny. Skutecznie działanie mają także ampułki do wcierania do włosów, a także preparaty stymulujące wzrost włosów, których na rynku nie brakuje.
By pozbyć się wypadania włosów, najlepiej zacząć od środka. Należy więc zmienić dietę, zaprzestać częstego stosowania używek, a także stosować suplementy. Dobre traktowanie organizmu zawsze odwdzięczy się zdrowym wyglądem.