Depilacja laserowa
Jest to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie owłosienia raz na zawsze. Zabieg najszybciej daje efekty u blondynek i pań o jasnej karnacji. W przypadku kobiet z gęstym owłosieniem na całym ciele potrzebna jest zazwyczaj cała seria zbiegów. Depilację laserową najlepiej jest przeprowadzać zimą, gdyż po zabiegu skóra nie powinna być wystawiana na działanie słońca przez 3 do 4 tygodni. Jeżeli skóra wcześniej będzie miała styczność z promieniami słonecznymi, mogą pojawić się na niej trwałe, brązowe plamki.
Latem zbędne owłosienie bezpieczniej jest usuwać za pomocą maszynki do golenia, wosku, kremów do depilacji czy enzymów trwale niszczących mieszki włosowe. Takie zabiegi pozwalają opalać skórę od razu.
Peeling z kwasem glikolowym
Peeling z kwasem glikolowym jest polecany, gdy skóra jest silnie zanieczyszczona i pokryta bliznami po trądziku. Zabiegu nie powinno się wykonywać latem, gdyż kwas doskonale złuszcza naskórek i poprawia koloryt, ale sprawia, że skóra staje się silnie podatna na słońce. Skutkiem wystawienia jej na promienie słoneczne mogą być przebarwienia. Jeśli bardzo chce się zrobić peeling, można skorzystać ze złuszczania delikatniejszym kwasem migdałowym.
Likwidacja pajączków
Likwidacja rozszerzonych naczynek powinna odbywać się wyłącznie zimą. Skóra na 5 tygodni przed zabiegiem nie może być wystawiana na słońce, gdyż w przeciwnym razie opalanie będzie zabronione aż przez dwa miesiące. Latem trudno dotrzymać tego wymogu.
Zabiegi kolagenowe
Zabiegi odmładzające przyspieszające produkcję kolagenu dobrze jest zostawić na później. Po ich wykonaniu skóra jest jednak zaczerwieniona, a niekiedy zaczyna się też złuszczać. Jeśli chce się uniknąć przebarwień, należy unikać opalania przez około miesiąc po zabiegu. Zabiegi z kolagenem można zastąpić zabiegami z kwasem hialuronowym, który nie podrażnia skóry.