KobiecePorady.pl

Zasady skorzystania z urlopu ojcowskiego w 2020 r. - WAŻNE INFORMACJE

Ostatnia nowelizacja kodeksu pracy wprowadziła rewolucyjne zmiany w zakresie udzielania urlopu ojcowskiego. Chociaż urlop ojcowski funkcjonuje od prawie 7 lat (wprowadzony został 1 stycznia 2010 r.) to do 2 stycznia 2020 roku wymiar tego urlopu był bardzo krótki - początkowo 1 tydzień. Wspomniana nowelizacja wydłużyła czas na wykorzystanie urlopu przez pracownika - ojca aż do ukończenia przez dziecko 24 miesięcy. Co więcej, obecnie urlop ojcowski może być wykorzystany w dwóch częściach, z których żadna nie może być krótsza niż tydzień.

Anonim -

Powiązane artykuły

  • Kampania społeczna „Myślę, więc nie ślę”

    Witaj:) Dzisiaj chciałabym Ci opowiedzieć o pewnej kampanii społecznej organizowanej jakiś czas temu przez fundację Dzieci Niczyje. Jeżeli masz nastolatka w rodzinie i interesuję Cię jego los, to ten wpis jest dla Ciebie.

  • Znaki, które powiedzą Ci, że źle wychowujesz swoje dziecko

    Każdy rodzic stara się, aby jak najlepiej wychować swoje dziecko i przygotować je do samodzielnego życia. O tym, że jest to niezwykle trudne zadanie, wiedzą wszyscy rodzice. Często popełniamy błędy, o których istnieniu nie zdajemy sobie sprawy dopóty, dopóki nie odzwierciedlą się one w zachowaniu dziecka. Co powinno być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym, świadczącym o tym, że Twoja pociecha jest, delikatnie mówiąc, nie najlepiej wychowywana?

  • Błędy, które popełniasz przy wychowywaniu dziecka, a nie jesteś ich świadoma

    Planując swoje macierzyństwo jesteś przekonana, że nie będziesz popełniać błędów, które widzisz u innych matek? Codzienne, późniejsze doświadczenia weryfikują to jakże odważne postanowienie. Oto trzy najczęstsze błędy, które popełniasz podczas wychowywania dziecka a kompletnie nie jesteś ich świadoma.

  • Urlop wychowawczy 2020 - poradnik dla rodziców

    Ustawa nowelizująca Kodeks pracy tj. ustawa z dnia 24 lipca 2015 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych ustaw dokonała radykalnych zmian w przepisach dotyczących urlopu wychowawczego. Głównym celem urlopu wychowawczego jest sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem. Największym minusem regulacji kodeksowych jest to, że prawo do urlopu przysługuje wyłącznie osobom pozostającym w stosunku pracy, a więc jest ściśle uprawnieniem pracowniczym.