Genetyka, a przebarwienia pod oczami
Jednym z powodów, dlaczego ktoś mimo spokojnie i w pełni przespanej nocy wciąż musi zastanawiać się nad sposobem maskowania niekorzystnie wyglądających przebarwień pod oczami, są uwarunkowania genetyczne.
U niektórych skłonność do przebarwień i cieni pod oczami może być zatem dziedziczna i wynika z pewnych cech i predyspozycji jak np. cieńsza skóra w okolicy oczu. Jest ona znacznie delikatniejsza i wymaga specjalnej troski i pielęgnacji z pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków jak chociażby naturalny krem pod oczy, serum, płatki regenerujące, okłady z kostek lodu, torebek herbaty lub ogórka.
Przebarwienia pojawiające się wraz z wiekiem
Wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności, może zacząć nieestetycznie wyglądać, staje się wiotka, a zredukowana tkanka tłuszczowa w okolicach oczu również uwydatnia przebarwienia. Co więcej, z powodu przybywających lat może dochodzić do nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze, która również może być powodem wspomnianych cieni i zaburzeń w zakresie kolorytu cery — również pod oczami.
Brak snu, zmęczenie, stres, brak ruchu — przyczyny zaburzeń pigmentacji skóry wokół oczu
Bardzo wiele osób zapomina o tym, iż brak snu i notoryczne zmęczenie mocno odbijają się na wyglądzie, szczególnie w okolicach oczu, tak samo, jak stres i wymienione czynniki mogą powodować pogorszenie mikrokrążenia, zastoje limfatyczne, co bardzo często prowadzi do tworzenia się cieni na dolnej powiece.
Niewłaściwa pielęgnacja i choroby skóry
Zdarza się, iż osoby na co dzień borykające się z przebarwieniami same doprowadzają do tego typu problemu przez nieodpowiednią pielęgnację skóry, źle dobrane kosmetyki bądź stosowanie mocno chemicznych preparatów, które być może przynoszą szybkie, ale krótkotrwałe efekty i nie likwidują przyczyny takiego stanu.
Przebarwienia pod oczami są zmianami w zakresie kolorytu skory, które mogą pojawiać się również w postaci ciemnych plam, cieni lub sińców. Mogą być powodowane zaburzeniami pigmentacji. Są kosmetycznym problemem, z którym można radzić sobie samodzielnie, stosując naturalne i przyjazne skórze kosmetyki, a także przez profesjonalne wsparcie dermatologów.