Przebarwienia pod oczami mogą powodować pewien dyskomfort u osób, które się z nimi borykają. Zazwyczaj wspomniany defekt kosmetyczny nie tylko dodaje lat i postarza, ale także sprawia, że wyglądamy na zmęczonych, strudzonych, przygnębionych. Przyczyn przebarwień jest wiele. Znając je, można skuteczniej radzić sobie z ich eliminowaniem w celu odzyskania promiennego i wypoczętego spojrzenia. Co zatem najczęściej powoduje powstawanie cieni pod oczami, czy innych zmian koloru skóry na dolnych powiekach?
Genetyka, a przebarwienia pod oczami
Jednym z powodów, dlaczego ktoś mimo spokojnie i w pełni przespanej nocy wciąż musi zastanawiać się nad sposobem maskowania niekorzystnie wyglądających przebarwień pod oczami, są uwarunkowania genetyczne.
U niektórych skłonność do przebarwień i cieni pod oczami może być zatem dziedziczna i wynika z pewnych cech i predyspozycji jak np. cieńsza skóra w okolicy oczu. Jest ona znacznie delikatniejsza i wymaga specjalnej troski i pielęgnacji z pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków jak chociażby naturalny krem pod oczy, serum, płatki regenerujące, okłady z kostek lodu, torebek herbaty lub ogórka.
Przebarwienia pojawiające się wraz z wiekiem
Wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności, może zacząć nieestetycznie wyglądać, staje się wiotka, a zredukowana tkanka tłuszczowa w okolicach oczu również uwydatnia przebarwienia. Co więcej, z powodu przybywających lat może dochodzić do nierównomiernego rozłożenia melaniny w skórze, która również może być powodem wspomnianych cieni i zaburzeń w zakresie kolorytu cery — również pod oczami.
Brak snu, zmęczenie, stres, brak ruchu — przyczyny zaburzeń pigmentacji skóry wokół oczu
Bardzo wiele osób zapomina o tym, iż brak snu i notoryczne zmęczenie mocno odbijają się na wyglądzie, szczególnie w okolicach oczu, tak samo, jak stres i wymienione czynniki mogą powodować pogorszenie mikrokrążenia, zastoje limfatyczne, co bardzo często prowadzi do tworzenia się cieni na dolnej powiece.
Niewłaściwa pielęgnacja i choroby skóry
Zdarza się, iż osoby na co dzień borykające się z przebarwieniami same doprowadzają do tego typu problemu przez nieodpowiednią pielęgnację skóry, źle dobrane kosmetyki bądź stosowanie mocno chemicznych preparatów, które być może przynoszą szybkie, ale krótkotrwałe efekty i nie likwidują przyczyny takiego stanu.
Przebarwienia pod oczami są zmianami w zakresie kolorytu skory, które mogą pojawiać się również w postaci ciemnych plam, cieni lub sińców. Mogą być powodowane zaburzeniami pigmentacji. Są kosmetycznym problemem, z którym można radzić sobie samodzielnie, stosując naturalne i przyjazne skórze kosmetyki, a także przez profesjonalne wsparcie dermatologów.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26