Zdrowie

Stan dobrostanu fizycznego oraz psychicznego, taki, w którym nic nam nie dolega, nie jesteśmy chorzy ani niepełnosprawni. O zdrowie należy dbać poprzez odpowiednią dietę, unikanie używek, wysiłek fizyczny. Znajdziesz u nas porady na temat leczenia oraz informacje o chorobach.


Badanie TSH – pozwala wykryć problemy z tarczycą

Badanie TSH wykrywa zaburzenia czynności tarczycy. Zbyt wysoki wynik świadczy o niedoczynności tarczycy, a zbyt niski o nadczynności. Co jeszcze musisz wiedzieć o tym badaniu?

Menstruacja – jak sobie radzić w czasie okresu

Ból menstruacyjny jest jedną z charakterystycznych dolegliwości związanych z miesiączką. Zwykle pojawia się na początku okresu, choć przytrafia się nawet przed jego rozpoczęciem. Wiąże się z występowaniem bolesnych skurczów w podbrzuszu, nierzadko promieniujących na plecy w okolicach lędźwi. Podczas okresu można odczuwać też pogorszenie samopoczucia, wahania apetytu albo inne objawy. Jak poradzić sobie z dolegliwościami towarzyszącymi menstruacji?

Tabletki na potencję dla kobiet: jak działają i czy leki na libido dla kobiet są skuteczne?

Spadek libido jest problemem, który dotyka coraz większej grupy kobiet. Brak ochoty na zbliżenie jest spowodowany różnymi czynnikami, zarówno atmosferą między partnerami, jak i ekspozycją organizmu na stres i przemęczenie. Leki na libido są skutecznym sposobem podniesienia jego poziomu u Pań, dzięki czemu życie intymne wraca do normy. Jak działają tabletki na potencję dla kobiet? Czy środki o takim działaniu są skuteczne?

Jak skutecznie dbać o zęby?

9 września to Międzynarodowy Dzień Urody. Uroda często jest definiowana i utożsamiana przede wszystkim z dbałością o skórę, włosy i paznokcie. Należy jednak pamiętać, że nasze piękno nie będzie kompletne bez zdrowych, białych zębów. Poznaj najbardziej skuteczne metody dbania o piękny uśmiech.

Dlaczego warto wykonywać kąpiele dla stóp?

Stopy to część ciała, o którą wiele osób zaczyna dbać dopiero latem, kiedy zachodzi potrzeba zakładania odkrytych butów. Powinno się jednak pielęgnować je systematycznie, także jesienią, gdy nie nosi się sandałów – obowiązkowe dla odpowiedniej pielęgnacji są kremy i regularne wykonywanie peelingów, używanie tarki lub pumeksu, by pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Wiele osób zapomina jednak o takim zabiegu jak kąpiel stóp. Tymczasem może ona przynieść świetne efekty i polepszyć skuteczność pozostałych czynności związanych z pielęgnacją stóp.

Poznaj 5 głównych przyczyn próchnicy u dzieci

Dziecięca próchnica to poważny problem zdrowotny, niestety często bagatelizowany przez rodziców. Wydaje się, że skoro zęby mleczne i tak wypadną, nie trzeba ich leczyć. To jednak błędne przekonanie, bo próchnica mleczaków negatywnie wpływa później na stałe uzębienie. Poznaj 5 głównych przyczyn próchnicy u dzieci i dowiedz się, jak chronić przed nią swojego malucha i starszaka.

Aplikacja KobiecePorady.pl