Zdrowie

Badania, które koniecznie należy wykonać po 50-tce

Wiek, niewłaściwe odżywianie i brak aktywności fizycznej, to częste przyczyny poważnych chorób. Niektóre z nich jednak najczęściej występują w późniejszym wieku, a część z nich dotyka jedynie jednej z płci. Dlatego też wiek 50 lat uważa się za wiek graniczny, w którym trzeba wykonać rutynowo wiele badań klinicznych, a niektóre z nich częściej ponawiać niż przed osiągnięciem 50 roku życia.

Souping - zdrowa metoda oczyszczania organizmu.

Juicing, czyli oczyszczanie organizmu za pomocą świeżo przygotowanych soków z warzy i owoców, stał się popularny niemal na całym świecie. Jednak większość osób, które przez dłuższy czas stosowały tego typu rozwiązanie, czuły się zmęczone, głodne i podenerwowane. Dlatego na rynku pojawiła się zupełnie nowa forma detoksu - oczyszczanie organizmu zupami, czyli tzw. souping. Jest to metoda, która ma stanowić zdrowszą i bardziej sycącą alternatywę juicingu.

Jak dbać o zęby dziecka?

Zdrowe i silne zęby u malucha wspierają również jego zdrowie ogólne. Jeśli lekceważymy tę kwestię, to od najmłodszych lat narażamy dziecko na tzw. próchnicę butelkową oraz wady zgryzu. O jakich zasadach warto pamiętać, by uniknąć problemów z zębami?

Fluor – dobry czy zły dla zdrowia? Stomatolog obala mity

Fluor to jedna z najbardziej korzystnych substancji dla naszych zębów, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że związki fluoru, które wchłaniamy m.in. z past do zębów są szkodliwe dla naszego zdrowia. Ile w tym prawdy i czy rzeczywiście zło czai się w paście do zębów?

Przygotowania do wizyty u ginekologa

Wiele kobiet ogromnie stresuje się czekającą je wizytą u ginekologa. Nie ma dla nich znaczenia, czy jest to pierwsza, czy już kolejna wizyta u tego specjalisty. Każda kobieta ma szansę towarzyszący wizycie stres zmniejszyć. Musi jedynie pamiętać, aby do wizyty wcześniej się przygotować.

Gardłowa sprawa, czyli podrażnienie

Każdego roku przeciętny dorosły Polak przeziębia się nawet do kilku razy, a dzieci niekiedy zmagają się z tą dolegliwością dwunastokrotnie. Nieco rzadsze, lecz podobnie częste są zachorowania na któryś z trzech możliwych typów grypy. Obie te choroby mają ze sobą jeden punkt wspólny – są dolegliwościami pochodzenia wirusowego.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl