Zdrowie

Stan dobrostanu fizycznego oraz psychicznego, taki, w którym nic nam nie dolega, nie jesteśmy chorzy ani niepełnosprawni. O zdrowie należy dbać poprzez odpowiednią dietę, unikanie używek, wysiłek fizyczny. Znajdziesz u nas porady na temat leczenia oraz informacje o chorobach.


Zgubiony kod recepty elektronicznej – co robić?

Wykupienie recepty elektronicznej związane jest z koniecznością podania farmaceucie kodu oraz numeru PESEL. O ile jeszcze ten drugi jest nam zazwyczaj znany, kod recepty jest generowany przez system – nie da się go po prostu skopiować. Zdarza się jednak, ze taki niewielki świstek papieru gdzieś się nam zapodzieje. Co robić, jeśli nie mamy dostępu do kody z recepty internetowej?

Jaki wpływ na naszą skórę, dietę i zdrowie ma woda?

Nawilża, opóźnia procesy starzenia się, dodaje energii oraz poprawia samopoczucie. Sprawdź, dlaczego i w jakich ilościach należy pić wodę.

Mokry kaszel u dziecka – 8 sprawdzonych sposobów na ułatwianie odkrztuszania

Kaszel mokry, zwany też produktywnym, jest częstym objawem infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci, wywoływanych przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne. Pojawić się może w przebiegu przeziębienia lub anginy, ale też w ostrych i przewlekłych chorobach płuc lub oskrzeli. Mokry kaszel u dziecka przebiega z odkrztuszaniem wydzieliny z dróg oddechowych, która zwykle jest lepka i gęsta, przez co jej usuwanie jest trudne. Warto więc zastosować odpowiednie leczenie, które ułatwi usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Co robić, gdy pojawia się kaszel mokry? Jak wspomóc leczenie mokrego kaszlu u dziecka domowymi sposobami? Kiedy zgłosić się do lekarza? Odpowiadamy!

Staw ramienny – budowa, funkcjonalność

Staw ramienny jest częścią stawu barkowego, a zarazem największym stawem w obrębie kończyny górnej, którą łączy z obręczą barkową. To staw kulisty, a zatem umożliwia szeroki zakres ruchów we wszystkich płaszczyznach. Uraz stawu ramiennego objawia się bólem i może powodować problemy z całym barkiem. Anatomia stawu ramiennego – jak zbudowany jest staw ramienny? Na jakie problemy jest narażony? Jak dbać o staw ramienny na co dzień? Odpowiadamy!

Jakie witaminy wybrać na poprawę kondycji włosów?

Piękne i mocne włosy świadczą o dobrym stanie zdrowia. Niekiedy jednak zaczynają wypadać, stają się suche i łamliwe. Pogorszenie wyglądu i kondycji włosów może mieć wiele źródeł. Nadmierne wypadanie włosów może być przede wszystkim przyczyną różnych chorób. Powodem utraty dużych ilości włosów może być też nieprawidłowa pielęgnacja – niewłaściwy sposób czesania i szczotkowania włosów, prostowanie i kręcenie włosów czy trwała ondulacja. Za zły stan włosów może być odpowiedzialny ponadto przewlekły stres, niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza, przyjmowanie niektórych leków czy nieprawidłowa dieta [1] uboga w cenne substancje odżywcze, zwłaszcza witaminy. Jakich witamin brakuje, gdy wypadają nadmiernie włosy? Które witaminy stosować na mocne włosy? Odpowiadamy!

Jak kadzidła do medytacji wpływają na ciało i umysł?

Kadzidła od stuleci były wykorzystywane do medytacji i rytuałów religijnych. Obecnie nadal są one popularne. Aromatyczne zapachy kadzideł mają działanie uspokajające na umysł. Dzięki nim można skupić się i wprowadzić w stan relaksacji, co jest kluczowym aspektem podczas medytacji. Kadzidła do medytacji mogą być skutecznym narzędziem w osiąganiu spokoju i wewnętrznej równowagi. Należy jednak korzystać z nich z umiarem. Osoby cierpiące na alergię powinny zachować szczególną ostrożność.