Zdrowie

Stan dobrostanu fizycznego oraz psychicznego, taki, w którym nic nam nie dolega, nie jesteśmy chorzy ani niepełnosprawni. O zdrowie należy dbać poprzez odpowiednią dietę, unikanie używek, wysiłek fizyczny. Znajdziesz u nas porady na temat leczenia oraz informacje o chorobach.


Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem

Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!

Proste sposoby na uciążliwe chrapanie. 7 praktycznych porad!

Chrapanie może być przyczyną stałego zmęczenia oraz uczucia niewyspania nawet po kilkugodzinnym spaniu czy popołudniowej drzemce. Mimo, iż wiele osób żartuje sobie z tej dolegliwości, to nie można jej lekceważyć, szczególnie, gdy chrapaniu towarzyszy bezdech, który jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów na walkę z chrapaniem.

Właściwości zdrowotne nalewki z bursztynu. Wiedziałaś o nich?

Bursztyn w przeszłości był traktowany jak magiczny talizman, który chronił przed różnego rodzaju chorobami oraz nieszczęśliwymi wypadkami. Już w czasach starożytnych, bursztyn był ceniony przez Egipcjan oraz Arabów, ale jego walory były dostrzegane również na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Przez wieki głównym ośrodkiem wydobywania bursztynu w Europie był oczywiście Gdańsk, jednak w 1308 roku z powodu najazdu Krzyżaków zakończył się rozwój rzemiosła bursztynowego w tym polskim mieście.

Styl życia w zapobieganiu nowotworom. Skuteczne sposoby na zmniejszenie ryzyka.

Nowotwory to choroby cywilizacyjne, gdyż spotykane są częściej niż w przeszłości. Konfrontując się z tematem zapobiegania powstawaniu nowotworów, wyjaśnijmy z czym mamy do czynienia.

Dlaczego warto badać gęstość kości?

Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.

Dlaczego warto dbać o zęby? Dowiedz się, w czym pomaga piękny uśmiech

Nie jest tajemnicą, że dobrze mieć ładny uśmiech. Faktycznie dzięki niemu można znacznie więcej osiągnąć zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Właśnie dlatego o uśmiech należy dbać i trzeba robić to przede wszystkim rozsądnie. Rzeczywiście dziś dbamy o zęby, jak nigdy do tej pory. Większość osób potrafi już prawidłowo je szczotkować i doskonale zdaje sobie sprawę, że wizyty u dentysty nie należy się bać. Współczesna stomatologia ma zresztą spory wpływ na pozytywny stan naszych zębów, a co więcej wizyty u dentysty są całkowicie bezbolesne i nadzwyczaj skuteczne.