Maseczka z siemienia lnianego do twarzy
Zamiast wydawać pieniądze na gotowe maseczki, przygotuj własną i wypróbuj działania cudownych ziaren lnu. Maseczka z siemienia lnianego nadaje się do każdego typu cery. Skóra po jej zastosowaniu staje się wygładzona, miękka i elastyczna. Len jest ponadto idealnym antidotum na przebarwienia, drobne krostki, złuszcza martwy naskórek i oczyszcza pory.
Maseczkę możesz przygotować z:
-
ziaren lnu i olejku arganowego;
-
ziaren lnu, żółtka, miodu i wody mineralnej;
-
ziaren lnu i jogurtu naturalnego.
Siemię lniane na włosy
Jeśli szukasz skutecznego ukojenia dla swoich niezbyt gładkich, matowych i osłabionych włosów, wykorzystaj siemię lniane i zrób z niego maseczkę-żel. Dzięki regularnemu stosowaniu staną się one miękkie, jedwabiste, nawilżone i odżywione. Już po pierwszym zastosowaniu zobaczysz różnicę.
Sposób przygotowania: 3 łyżki ziaren lnu zalej szklanką wody i gotuj kilka minut, aż do uzyskania „żelowatej” konsystencji. Nałóż żel na włosy na około 30 minut. Następnie spłucz włosy letnią wodą.
Moc siemienia lnianego dla paznokci
Łamliwe, czyli przesuszone paznokcie wymagają odpowiedniej regeneracji. Taką samą odżywkę jak do włosów możesz wykorzystać na paznokcie. Nałóż ją na płytkę i na skórki. Gwarantujemy, że już po pierwszym zastosowaniu zobaczysz różnicę. Paznokcie staną się mocniejsze, zdrowsze, a ich płytka nie będzie matowa.
Pij i jedz
Siemię lniane można pić i jeść. Z uwagi na to, że może zatkać przewód pokarmowy, ziarenka najlepiej zmielić. Zmielonymi możesz posypywać kanapki, dodawać do sałatek. Całe ziarna wykorzystaj do przyprawienia zupy.
Co zyskasz, wprowadzając go do diety? Obniżysz poziom szkodliwego cholesterolu, złagodzisz objawy menopauzy, zadbasz o układ trawienny, zmniejszysz ryzyko wystąpienia raka piersi, macicy, miażdżycy, a także uszczelnisz naczynia krwionośne.