Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych sposobów na piękno, wypróbuj sprawdzonego siemienia lnianego. Tkwią w nim niezwykle korzystne właściwości nie tylko lecznicze, ale też kosmetyczne. Siemię lniane swój dobroczynny wpływ na skórę, włosy i paznokcie wykazuje przede wszystkim dzięki zawartości witaminy E oraz kwasów tłuszczowych omega-3.
vgstudio @ 123rf.com
Maseczka z siemienia lnianego do twarzy
Zamiast wydawać pieniądze na gotowe maseczki, przygotuj własną i wypróbuj działania cudownych ziaren lnu. Maseczka z siemienia lnianego nadaje się do każdego typu cery. Skóra po jej zastosowaniu staje się wygładzona, miękka i elastyczna. Len jest ponadto idealnym antidotum na przebarwienia, drobne krostki, złuszcza martwy naskórek i oczyszcza pory.
Maseczkę możesz przygotować z:
-
ziaren lnu i olejku arganowego;
-
ziaren lnu, żółtka, miodu i wody mineralnej;
-
ziaren lnu i jogurtu naturalnego.
Siemię lniane na włosy
Jeśli szukasz skutecznego ukojenia dla swoich niezbyt gładkich, matowych i osłabionych włosów, wykorzystaj siemię lniane i zrób z niego maseczkę-żel. Dzięki regularnemu stosowaniu staną się one miękkie, jedwabiste, nawilżone i odżywione. Już po pierwszym zastosowaniu zobaczysz różnicę.
Sposób przygotowania: 3 łyżki ziaren lnu zalej szklanką wody i gotuj kilka minut, aż do uzyskania „żelowatej” konsystencji. Nałóż żel na włosy na około 30 minut. Następnie spłucz włosy letnią wodą.
Moc siemienia lnianego dla paznokci
Łamliwe, czyli przesuszone paznokcie wymagają odpowiedniej regeneracji. Taką samą odżywkę jak do włosów możesz wykorzystać na paznokcie. Nałóż ją na płytkę i na skórki. Gwarantujemy, że już po pierwszym zastosowaniu zobaczysz różnicę. Paznokcie staną się mocniejsze, zdrowsze, a ich płytka nie będzie matowa.
Pij i jedz
Siemię lniane można pić i jeść. Z uwagi na to, że może zatkać przewód pokarmowy, ziarenka najlepiej zmielić. Zmielonymi możesz posypywać kanapki, dodawać do sałatek. Całe ziarna wykorzystaj do przyprawienia zupy.
Co zyskasz, wprowadzając go do diety? Obniżysz poziom szkodliwego cholesterolu, złagodzisz objawy menopauzy, zadbasz o układ trawienny, zmniejszysz ryzyko wystąpienia raka piersi, macicy, miażdżycy, a także uszczelnisz naczynia krwionośne.
Powiązane artykuły
-
Maseczka z miodem na włosy - jak ją wykonać?
O tym, jak wiele daje nam natura najlepiej przekonać się na podstawie miodu, który pozytywnie działa także na zewnątrz naszego ciała. Warto, więc używać go nie tylko na skórę, ale także na włosy. W tym artykule przedstawione zostały proste sposoby na zrobienie sobie naturalnej, miodowej maseczki do włosów, która jest przeznaczona przede wszystkim dla tych suchych i zniszczonych.
-
Maseczka z olejku kokosowego - jak ją zrobić?
Jeżeli od ciągłego farbowania oraz niezbyt korzystnych warunków atmosferycznych twoje włosy wydają się być zmęczone, to istnieje sposób, aby w łatwy sposób przywrócić je do dawnego połysku i miękkości. Jak to zrobić? Przygotuj odżywczą maseczkę z oleju kokosowego, a następnie nałożyć ją na swoje włosy. Uwierz - potrafi zdziałać cuda!
-
Jak dobrać maseczkę do danego typu cery?
Maseczki są kosmetykiem znanym już od czasów starożytności, który dobroczynnie wpływa na naszą cerę, o ile poprawnie dobierzemy typ maski do rodzaju skóry. Maski przywracają skórze blask, niwelują zaczerwienienia, mają również właściwości oczyszczające pory. Jaką maseczkę wybrać na nasze problemu?
-
Wszystko o maseczkach do twarzy. Jak je stosować?
Maseczki to nie tylko przyjemność i czas relaksu dla każdej szanującej swoją urodę kobiety. Odpowiednio dobrane do rodzaju cery skutecznie poprawiają jej wygląd. Efekty maseczek są niemal natychmiastowe. Regularne ich stosowanie pozwala utrzymać skórę w bardzo dobrej kondycji.
Kamila
Wszystko o maseczkach do twarzy. Jak je stosować? 2016-08-24 07:43:40 2016-07-21 15:01:42