Maseczki

Zabiegi stosowane na skórę po to, aby w widoczny sposób poprawić jej kondycję. Użycie konkretnej maseczki uzależnione jest od typu cery i jej potrzeb. Możemy ją kupić lub przygotować samodzielnie.


Jak zrobić maseczkę nawilżającą domowej roboty?

Jeśli trochę znasz się na składnikach, które są używane w produkcji kremów, czy maseczek do twarzy, to czytając niektóre etykiety można się naprawdę przerazić. Wiele z użytych substancji z pewnością nie powinny znaleźć się na twarzy… Na szczęście, wcale nie musisz kupować drogich i często mało skutecznych maseczek, bo przecież możesz w szybki i prosty sposób przygotować naturalną maseczkę do twarzy we własnym domu. Dzięki temu sami decydujemy jaki skład będzie miała nasza maseczka, a także na co konkretnie będzie działała w zależności od naszego problemu.

Jak zrobić maseczkę głęboko oczyszczającą z glinką?

Zanieczyszczone pory pojawiają się najczęściej na naszej twarzy w tzw. strefie T, czyli na nosie, czole oraz brodzie. Z takim problemem borykają się głównie osoby z cerą tłustą oraz mieszaną. Poniżej prezentujemy przepis na to jak wykonać głęboko oczyszczającą maseczkę, która skutecznie eliminuje wągry. Kluczowe jest jednak jej regularne stosowanie – tylko wtedy można bowiem uzyskać w pełni zadowalające efekty tej kuracji.

Domowe maseczki na twarz - ratunek dla opalonej skóry

Zazwyczaj po urlopie i długim oraz częstym opalaniu, zauważamy że nasza cera nie wygląda najlepiej. Powodem są oczywiście tutaj promienie słoneczne i słone kąpiele. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych maseczek, które pomogą w regeneracji naszej cery. Wszystkie maseczki są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, a także stosunkowo tanie w porównaniu do cen maseczek sklepowych.

Najskuteczniejsze maseczki domowej roboty, dzięki którym pokonasz trądzik

Trądzik dotyczy zarówno osób młodych, jak i również dorosłych. Główną przyczyną takiego stanu są zmiany hormonalne zachodzące w naszym organizmie, które najczęściej występują w okresie dorastania i podczas menopauzy. Zamiast leczyć trądzik, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać pojawianiu się wyprysków. Poniżej kilka propozycji domowych maseczek, które pomogą pozbyć się tej dolegliwości i problemów z cerą. Pamiętaj jednak, że w celu uzyskania najlepszych efektów, należy stosować maseczki regularnie 2-3 razy w tygodniu.

Jak zrobić skuteczną maseczkę na cerę z trądzikiem?

Nie tylko nastolatkowie zmagają się z problemem cery trądzikowej. Okazuje się, iż ta zmora w postaci trądziku pojawia się również u osób dorosłych. Niniejszy artykuł zawiera przepis na maskę czosnkową na trądzik. Może i niezbyt przyjemnie pachnie (co kto lubi), ale na pewno ta mieszanina jest bardzo skuteczna.

Nawilżająca maseczka na silnie przesuszoną cerę

Jeśli posiadasz bardzo suchą i wrażliwą cerę, to zapewne doskonale wiesz jak trudno jest znaleźć odpowiednią maseczkę, która zapewniłaby odpowiedni stopień nawilżenia. Na szczęście, nie musisz już dłużej szukać odpowiedniego preparatu, ponieważ możesz samodzielnie w domu przygotować bardzo skuteczną maseczkę do suchej skóry z witaminą E oraz awokado. Oba te składniki wykazują silne działanie nawilżające oraz odżywiające, dlatego z całą pewnością świetnie sobie poradzą z cerą przesuszoną i podrażnioną.