Moc peelingów i masaży
Gruba skóra na łokciach wymaga intensywnego działania peelingów. Najlepszy będzie gruboziarnisty peeling. Nie musisz inwestować pieniędzy w kolejny kosmetyk. W tym celu możesz wykorzystać sprawdzony sposób, czyli sól. Pod prysznicem lub w kąpieli masuj łokcie szorstką myjką lub sizalową rękawicą. Nigdy nie używaj pumeksu, jest zbyt ostry.
Dzięki peelingom i masażom złuszczysz martwy naskórek. W efekcie skóra na łokciach będzie jaśniejsza i będzie wyglądała świeżo.
Maski i kremy
Po złuszczeniu martwego naskórka kolejnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest nawilżanie i natłuszczanie. Idealnie nadaje się w tym celu zmiękczające skórę masło shea. W aptece możesz kupić krem z mocznikiem, który ma silne działanie nawilżające. W gotowych kremach zwróć uwagę na skład. Powinny znaleźć się w nim: witaminy A i D, ekstrakty owocowe, oleje mineralne, oleje silikonowe, gliceryna, lanolina, wazelina.
Trochę natury
Jeśli cenisz domowe sposoby, a są one skuteczne i tanie, korzystaj z dobrodziejstw poniższych produktów:
- napar z lipy i nagietka – mocz w nim łokcie
- maseczka z banana – rozgnieć banana i wymieszaj z gęstą śmietana, nałóż papkę na łokcie i przykryj gazą na około 15 minut
- sok z ziemniaka – smaruj z nim łokcie, zmiękcza skórę
- cytryna – przecieraj łokcie plastrem cytryny, rozjaśnia skórę
- miód – zmieszaj 2 łyżki miodu z łyżeczką soku z cytryny, nałóż na łokcie na około 15 minut
Działaj od wewnątrz
Dieta zawsze ma odzwierciedlenie w wyglądzie naszej skóry. Wartościowy wpływ na jej kondycję mają witaminy A i E. Nie ograniczaj więc w swojej diecie: serów, jaj, mleka, cebuli i marchwi. Pamiętaj również o zapewnieniu skórze bariery ochronnej. Wzbogać swoją dietę w produkty bogate w kwas omega 3 (łosoś, sardynki, orzechy, olej z siemienia lnianego).