Wypadające, suche i łamliwe włosy
Najpierw fryzjer, który podetnie końcówki. Dzięki temu zabiegowi wzmocniona zostanie struktura włosa. Codzienne pielęgnacje, czyli mycie i czesanie niech będą jak najbardziej delikatne. Pozwól włosom odetchnąć – nie spinaj ich gumką, spinkami, nie wiąż. Używaj kosmetyków przeznaczonych do osłabionych włosów. Uważaj na odżywki, bo choć mają one zadanie wzmocnić, mogą zadziałać odwrotnie. O wiele bezpieczniejszym zabiegiem będzie domowa maseczka np. z miodem. Wiesz kiedy powinno nakładać się tego rodzaju preparaty? Rób to zaraz po spłukaniu włosów wodą. To moment, gdy aktywne składniki odżywki mają możliwość głębokiego wniknięcia w ich strukturę.
Jeśli włosy wypadają, na pewno nie możesz ich czesać energicznie. Rób to, zaczynając od końcówek i przesuwając się w górę. Nigdy nie rozczesuj mokrych włosów. Jeśli już musisz użyć suszarki, trzymaj ją w odległości 30 cm od głowy. Spłukuj włosy chłodną wodą. W ten sposób zamykają się ich łuski, dając efekt gładkości.
Stop przetłuszczaniu
Nawet jeśli do tej pory nie miałaś z takim problemem do czynienia, włosy po okresie zimowym mogą zacząć się przetłuszczać. Ich zły wygląd to także brak połysku i sprężystości spowodowany zatkanymi mieszkami włosowymi. Jeśli jest taka potrzeba, włosy możesz myć codziennie bez żadnych obaw, lecz stosując szampon z apteki o neutralnym pH. Włosom przetłuszczającym świetnie pomagają wywary ziołowe na bazie spirytusu, np. z pokrzywy, która znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości.
Po groźnej zimie odpowiednia dieta
Jak widzisz, nie tylko Twojemu organizmowi po zimie potrzebna jest mocno witaminowa dieta, ale również Twoim włosom. Stosowanie regenerujących preparatów odbudowujących strukturę włosa to nie wszystko. Tu potrzebne jest odpowiednie działanie od wewnątrz. Co więc jeść, by włosy nabrały w końcu zdrowego wyglądu? Na pewno będą to świeże owoce i warzywa, ale też ryby, owoce morza, nabiał i pełnoziarniste zboża.