KobiecePorady.pl

Wileńszczyzna w miniony czas

Zdzisław Brałkowski, autor książki „Wileńszczyzna w miniony czas” zaprasza czytelników w sentymentalną podróżobejmującą okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne, do początku lat siedemdziesiątych.

Gabrysia -

Powiązane artykuły

  • Recenzja książki nr 39. Mniej złości, więcej miłości - Natalia Sońska

    Mniej złości, więcej miłości, to kontynuacja zimowo-świątecznej książki Garść pierników, szczypta miłości. Natalia Sońska tworzy wyjątkowo nastrojowe i wciągające historie. Porusza też życiowe problemy, które spotykają każdego z nas. Bo komu nie zdarzyło się źle zinterpretować fakty? Niedomówienia i nadinterpretacja potrafią namieszać w życiu. O tym jak ich uniknąć i jak poradziła sobie główna bohaterka autorka opowiada z humorem, intrygując niespodziewanymi zwrotami akcji.

  • Recenzja biografii "Gałczyński " Kira Gałczyńska

    Książka jest niezwykle pęknie wydana, z bogactwem zdjęć tych archiwalnych i współczesnych, z licznymi cytatami samego Poety i fragmentami jego poezji. Jak sam tytuł wskazuje jest biografią Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego -  poety niezwykłego , sławnego , kochanego i ubóstwianego przez jednych, znienawidzonego  przez drugich. Zwalczany i blokowany przez władze już za życia był legendą i jest nią do dziś , dzięki swojej bogatej twórczości. Dziś kolejna rocznica urodzin niezwykłego Poety Żył niezbyt długo ale bardzo intensywnie. Życie czerpał całymi  garściami. Czarował świat i ludzi. Urodził się 23 stycznia 1905 roku w Warszawie i tam też zmarł 6 grudnia 1953 roku. Na chrzcie otrzymał dwa imiona, co w tamtym czasie było rzadkością  i jak sam o nich po latach mówił       " Moje pierwsze imię jest cesarskie , drugie - niebiańskie". Ojciec  Poety - Konstanty był technikiem kolejowym a matka - Wanda z Łopuszańskich, córką właścicieli słynnej w owym czasie restauracji Wróbel.  Miał jednego, młodszego brata Mieczysława Zenona , który zmarł bardzo młodo bo w wieku 20 lat. W domu i wśród przyjaciół Poeta był zwany Kotem, Kociem.

  • "Obłęd 44 " Piotr Zychowicz - recenzja książki

      stron 511 okładka miękka ze skrzydełkami wydawnictwo Dom Wydawniczy REBIS rok 2013   Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym i dziennikarzem. Urodził się w Warszawie w 1980 r .  Jest absolwentem   Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest również redaktorem naczelnym miesięcznika "Historia Do Rzeczy". Jest autorem kilku książek z historii Polski , w których przedstawia i analizuje fakty historyczne oraz stawia tezy przeciwne do ogólnie przyjętych. Burzy mity dotyczące głównie drugiej wojny światowej.   Zarówno podtytuł jak i motto książki od razu wskazują , że nie będzie to kolejna książka udowadniająca , że  klęska jest naszym , jako narodu, zwycięstwem.

  • „W moich książka będzie się miało do czynienia z czymś więcej niż tylko czytaniem” – rozmowa z Mają Chmiel

    Rozmowa z Mają Chmiel. Autorką, która nie omija trudnych tematów, podkreśla uniwersalne wartości i próbuje wywrzeć na odbiorcy wrażenia skłaniające do refleksji