KobiecePorady.pl

Wileńszczyzna w miniony czas

Zdzisław Brałkowski, autor książki „Wileńszczyzna w miniony czas” zaprasza czytelników w sentymentalną podróżobejmującą okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne, do początku lat siedemdziesiątych.

Gabrysia -

Powiązane artykuły

  • „W moich książka będzie się miało do czynienia z czymś więcej niż tylko czytaniem” – rozmowa z Mają Chmiel

    Rozmowa z Mają Chmiel. Autorką, która nie omija trudnych tematów, podkreśla uniwersalne wartości i próbuje wywrzeć na odbiorcy wrażenia skłaniające do refleksji

  • Recenzja : "Każdy szczyt ma swój Czubaszek"

    stron 320 okładka twarda wydawnictwo Prószyński i S-ka rok 2011 Książka niezwykła tak jak osoby, które ze sobą rozmawiają. Osobowości polskiej sceny kabaretowej : Maria Czubaszek i Artur Andrus. Pan Andrus pyta a Pani Czubaszek  odpowiada i opowiada o swoim życiu prywatnym, towarzyskim  i zawodowym. Maria Czubaszek (1939-2020) to prawdziwa kobieta pracująca do końca . Kobieta-instytucja. Była pisarką, dziennikarką, felietonistką i satyryczką. Była autorką tekstów piosenek, jurorką, aktorką . Pisała scenariusze, radiowe słuchowiska. Znana z poczucia specyficznego humoru, nie raz niezrozumiałego przez wszystkich. Lubiana i nie lubiana przez swoje niestereotypowe śmiałe  poglądy. Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów. Prywatnie żona znanego jazzmana Wojciecha Karolaka (ur.1939).

  • Recenzja książki nr 39. Mniej złości, więcej miłości - Natalia Sońska

    Mniej złości, więcej miłości, to kontynuacja zimowo-świątecznej książki Garść pierników, szczypta miłości. Natalia Sońska tworzy wyjątkowo nastrojowe i wciągające historie. Porusza też życiowe problemy, które spotykają każdego z nas. Bo komu nie zdarzyło się źle zinterpretować fakty? Niedomówienia i nadinterpretacja potrafią namieszać w życiu. O tym jak ich uniknąć i jak poradziła sobie główna bohaterka autorka opowiada z humorem, intrygując niespodziewanymi zwrotami akcji.

  • "Nie ufaj nikomu" Filip Lewicki

    – Możecie płakać, narzekać, zesrać się, albo szczać w gacie… Ale zadanie musicie wykonać! Jeśli nie możesz latać, biegnij. Jeśli nie możesz biec, idź. Jeśli nie możesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód!   Takie słowa usłyszeli chłopacy na szkoleniu, w tym Vasilij, gdy musieli przejść wyznaczoną trasę pod ostrzałem z kałachów i wybuchających dookoła granatów. Za zadanie mieli donieść w odpowiednie miejsce materiał wybuchowy, podłączyć go, wrócić na swoje miejsce i go zdetonować. Wtedy zadanie było zaliczane.