- Przede wszystkim musisz poznać przyczynę problemu. Dobrym krokiem będzie wykonanie badań krwi i wizyta u lekarza. Jeżeli powodem jest choroba, nasze metody nie zadziałają i będziesz zmuszona wdrożyć specjalistyczne leczenie. Potwierdzone jest szybsze łysienie u osób z podwyższonym poziomem testosteronu. Ważna jest więc zachowana w organizmie równowaga hormonalna. Kiedy poddajesz się badaniom hormonalnym, nie zapomnij o zbadaniu poziomu kortyzolu we krwi. Ten mało znany hormon, nazywany hormonem stresu może mieć ogromny wpływ na utratę włosów. Jeżeli wykluczyłaś wszystkie choroby, zacznij działać stosując nasze metody.
- Dieta
Budulcem włosa jest białko, jedz więc produkty bogate w proteiny tj. ryby, jaja, fasolę i żelazo: mięso, orzechy, rodzynki. Dzięki żelazu, poprawia się dotlenienie i ukrwienie głowy, a co za tym idzie odżywienie cebulek. Nie zapominaj również o witaminie C, która pomaga przyswajać ten cenny składnik.
- Pielęgnacja
Włosy myj delikatnymi szamponami, co drugi dzień. Najlepiej by miał w składzie skrzyp polny. Stosuj odżywki wzmacniające, a włosy czesz dopiero po wyschnięciu szeroką szczotką. Gdy nie musisz nie susz włosów suszarką. Stosuj ją tylko gdy istnieje konieczność. Suche powietrze działa niszcząco na strukturę włosa, które stają się łamliwe i osłabione. Jak ognia unikaj również prostownic, lokówek i chemicznych lakierów, szczególnie tych bazujących na nafcie. Gdy już naprawdę musisz wystylizować włosy, spryskaj je wcześniej sprayem termoochronnym.