KobiecePorady.pl

Zmiany w zasiłkach wychowawczych – co uległo zmianie?

Zasiłek wychowawczy to innymi słowy dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Jak wygląda jego kwota i czas pobierania przez matkę, ojca, opiekuna faktycznego albo prawnego w roku 2020?

Justyna -

Powiązane artykuły

  • Jakie czynniki wywołują zapalenie jamy ustnej u dzieci? Poznaj skuteczne metody leczenia

    Zapalenie jamy ustnej i dziąseł to wyjątkowo przykra dolegliwość dla małego dziecka. Buzia malucha piecze, swędzi, a śluzówka często pobolewa. Jeśli do tego dodamy zaczerwienione i krwawiące dziąsła, mamy gotowy przepis na domowy dramat. Skąd biorą się choroby w obrębie jamy ustnej? Jak leczyć zapalenie jamy ustnej i zapalenie dziąseł u dziecka?

  • Co zmieni się w 500 plus – czy wyjdzie Ci to na dobre?

    Flagowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości realizowany jest w naszym kraju od 1 kwietnia 2020 roku. Wprowadził go i wdrożył rząd Beaty Szydło. W założeniu ma on pomoc finansowo rodzinom z dziećmi. Świadczenia otrzymuje się na drugie i każde kolejne dziecko. Niekiedy rodzice otrzymują tę kwotę już na pierwsze dziecko – jeśli ich dochody są niskie. Program nie należał do doskonałych, pojawiły się nadużycia ze strony osób pobierających świadczenia, z biegiem czasu starano się je wyeliminować.

  • Wyższe zasiłki rodzinne pod koniec roku – o ile się zwiększą?

    Zasiłek rodziny jest świadczeniem pobieranym przez spore grono polskich rodzin. Przypomnijmy ,że przysługuje on wtedy, kiedy dochód w rodzinie na jedną osobę nie przekracza 674 złotych (lub też 764 złote, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne w stopni umiarkowanym lub tez znacznym). Warto to zapamiętać, bowiem kryterium dochodowe jego przyznawania nie zmieni się pod koniec roku 2020. Ten zasiłek ma być częściowym pokryciem wydatków wiążącym się z wychowywaniem dziecka.

  • Jak w 4 krokach sprawić, aby dziecko zaczęło Cię słuchać?

    Twoje dziecko nie słucha tego co masz do powiedzenia? Nie stosuje się do Twoich zakazów, nakazów, rad czy próśb? Jeżeli tak to ten artykuł jest dedykowany właśnie Tobie. Dzieci często ignorują to o co proszą je rodzice, nie chcą zaakceptować kar i szlabanów a to bardzo często prowadzi do konfliktu i pogorszenia relacji rodzic – dziecko. Oto kilka prostych kroków jak sprawić, aby dziecko zaczęło Cię słuchać.