Myślenie, że wszystkie owoce i warzywa są niskokaloryczne
Kupując koktajl upewnij się, że ma mało kalorii. Pamiętajmy, że owoce również mają cukry, i dlatego należy stosować umiar we wszystkim. Jeśli robisz koktajl, upewnij się, że używasz jeden lub góra dwa rodzaje owoców. Nie należy przesadzać, aby taki napój nie okazał się zbyt kaloryczny.
Nie dodawanie białka
Białko jest niezbędnym elementem każdego koktajlu. Już tłumaczymy dlaczego. Otóż pijąc sam koktajl napełniamy szybko żołądek, jednak warzywa i owoce są w szybkim tempie trawione, a my dalej czujemy uczucie głodu i chcemy jeść znowu. Białko jest uzupełnieniem diety, który pomoże utrzymać poziom energii na stałym wysokim poziomie.
pixabay.com
Usuwanie włókien z warzyw i owoców
Nie tylko białko pomoże utrzymać Ci żołądek w stanie sytości. Niezbędnym składnikiem jest również błonnik pokarmowy, który występuje w największej ilości we włóknach warzyw liściastych, takich jak kapusta, oraz jagodach, czy nasionach chia. Regularne spożywanie błonnika skutecznie zmniejsza występowanie tłuszczów nasyconych.
Dodawanie substancji słodzących
Większość z nas przystosowana jest do spożywania słodzonych produktów, ze względu na ich obecność niemal w każdym przetworzonym produkcie. Po przygotowaniu koktajlu, smak jest niewystarczająco dobry, dlatego dodajemy miód albo cukier. Niestety nie ma to dobrego wpływu na nasz organizm. Należy pamiętać, że owoce mają swoje własne cukry i nie ma żadnej potrzeby ich dosładzania. Niestety prowadzi to do zwiększenia ilości kalorii i mniejsze działanie koktajlu.
Wypijanie za dużej ilości koktajli jednego dnia
Możemy mówić dużo o zdrowej żywności, które pomogą Ci schudnąć, ale faktem jest, że najbardziej podstawową rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu jeść mniej. Koktajle są zdrowe, lecz za duża ilość również źle wpływa na nasze zdrowie, choćby ze względu na ilość cukrów zawartych w owocach.
pixabay.com