Wyjazd w góry
W góry zwykle jeździ się zimą, jednak w czasie świąt Wielkiej Nocy można tam spędzić niesamowity czas. Jeżeli wykupi się w hotelu pakiet pobytowy na Wielkanoc, wypocznie się bez trudu. W hotelu zje się pyszne, tradycyjne śniadanie, obiad i kolację, a dodatkowe atrakcje w postaci masażu, jacuzzi, basenu czy wędrówek po szlakach sprawią, że odpocznie się od pracy i obowiązków.
Zamówienie mazurka
Nie każda pani domu potrafi piec mazurka lub ma czas, by go zrobić. Jeśli jest to nielubiana czynność, bez przeszkód można z niej zrezygnować. Po co męczyć się w kuchni przy żmudnych przygotowywaniu i dekorowaniu mazurka? Czasem lepiej jest zamówić go w cukierni i samodzielnie wykonać pozostałe potrawy.
Lekkie sałatki
Większość dań wielkanocnych jest dość ciężkich, co sprawia, że wiele osób narzeka na ociężałość i ospałość. Warto postawić w święta na lekkie sałatki, które zje się z mięsami i kiełbasami, rezygnując z klusek, ziemniaków lub innych węglowodanów prostych. Dzięki temu organizm nie będzie zmęczony trawieniem, a święta będą kojarzyć się z energią i chęcią do działania, zamiast z ociężałością i leżeniem na kanapie.
PHOTOCREO Michal Bednarek @ shutterstock.com
Wyłączenie telewizora
Święta to świetna okazja do poprawienia rodzinnych relacji z najbliższymi poprzez aktywności, na jakie nie ma się zwykle czasu. Dobrze jest wyłączyć telewizor, wyjąć grę planszową, karty czy iść na plac zabaw lub do kina.
Udekorowanie domu
Zwykle tę czynność traktuje się po macoszemu, skupiając się jedynie na sprzątaniu i gotowaniu. Dekoracje świąteczne poprawiają jednak nastrój i sprawiają, że czuje się magię towarzyszącą Wielkanocy. Nikt nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choinki, dlaczego więc rezygnować z malowania pisanek, robienia stroików z kurczaczkami i świeżych tulipanów w wazonie?
Maya Kruchankova @ shutterstock.com