KobiecePorady.pl

Dlaczego warto rzucić palenie?

Palenie jest potwornie niebezpiecznym nałogiem. Oklepanych sformułowań na ten temat nie brakuje. Praktycznie wszyscy są zgodni i pogodzeni z tym, że palenie zdrowe nie jest, a jednak wiele osób nadal pali. To niestety zgubny nałóg, który potwornie trudno rzucić. Gdy jednak się to uda również wytrzymanie w postanowieniu mnie będzie łatwe, a czekać nas będzie z całą pewnością wiele niebezpiecznych pułapek zastawianych to przez bliskich nam palaczy lub nawet przez przypadkowe osoby mijane na ulicy. Do 90% zachorowań na raka płuca to wina właśnie tytoniu.

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Jak poprawić wyniki badań krwi?

    Często bywa tak, że spotykamy się z problemem niezbyt korzystnych dla nas wyników badań krwi. Wielu osobom, szególnie tym, które wykonują tzw. badania okresowe w pracy bądź są tuż przed zabiegiem chirurgicznym, ten fakt spędza sen z powiek. Jeśli złe wyniki nie wynikają z choroby na którą cierpimy, tak naprawdę da się je poprawić, o ile tylko będziemy chcieli.

  • Souping - zdrowa metoda oczyszczania organizmu.

    Juicing, czyli oczyszczanie organizmu za pomocą świeżo przygotowanych soków z warzy i owoców, stał się popularny niemal na całym świecie. Jednak większość osób, które przez dłuższy czas stosowały tego typu rozwiązanie, czuły się zmęczone, głodne i podenerwowane. Dlatego na rynku pojawiła się zupełnie nowa forma detoksu - oczyszczanie organizmu zupami, czyli tzw. souping. Jest to metoda, która ma stanowić zdrowszą i bardziej sycącą alternatywę juicingu.

  • Dlaczego warto badać gęstość kości?

    Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.

  • Właściwości zdrowotne nalewki z bursztynu. Wiedziałaś o nich?

    Bursztyn w przeszłości był traktowany jak magiczny talizman, który chronił przed różnego rodzaju chorobami oraz nieszczęśliwymi wypadkami. Już w czasach starożytnych, bursztyn był ceniony przez Egipcjan oraz Arabów, ale jego walory były dostrzegane również na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Przez wieki głównym ośrodkiem wydobywania bursztynu w Europie był oczywiście Gdańsk, jednak w 1308 roku z powodu najazdu Krzyżaków zakończył się rozwój rzemiosła bursztynowego w tym polskim mieście.