KobiecePorady.pl

Sałatka z cykorii, kiwi i sera roquefort

Kolorowa, chrupiąca i pełna witamin sałatka na pożegnanie zimy to moja propozycja na dzisiaj, jest łatwa w przygotowaniu i nie wymaga wielu składników, a zatem zapraszam do spróbowania!

Smaki Francji -

Powiązane artykuły

  • Zapiekanka z marchewki i kalafiora pod beszamelem.

    Dzisiaj proponuję Wam przepis na prostą zapiekankę z kalafiora i marchewki pod beszamelem, który jest podstawą kuchni francuskiej. Beszamel dodaje się do wielu zapiekanek warzywnych, na przykład zapiekana pod beszamelem cukinia czy cykoria z szynką, posypane startym żółtym serem, to jedne z wielu pysznych dań z jego udziałem.

  • Omlet z porem i serem comté

    Omlet to klasyk francuskiej kuchni, można go przygotować na słono i na słodko, choć najczęściej spożywa się go w tej pierwszej wersji, omlet może być « nature » czyli bez żadnych dodatków, można do niego dodać ser, szynkę, grzyby. Francuzi najczęściej lubią omlet mało usmażony, rzadki, to oczywiście kwestia upodobania, ale omlet, nawet jeśli jest dobrze usmażony, powinien pozostać miękki i elastyczny. Przepis, który podaję Wam dzisiaj jest bardzo smaczną jego wersją, i myślę, że powinni polubić go nawet ci, którzy nie przepadają za porem. Jeśli uda Wam się dodać do niego ser comté, który ma wyrazisty smak, to będzie najlepsza opcja, a jeśli nie, to możecie go zastąpić innym żółtym serem, wedle uznania.

  • Sałatka z czerwonej kapusty, pomarańczy i fety

    Dzisiaj proponuję Wam przepis na kolorową, zdrową i smaczną sałatkę z czerwonej kapusty, selera naciowego, pomarańczy i fety, z dodatkiem uprażonych orzechów włoskich. Zapraszam do skosztowania i życzę Wam miłego weekendu.

  • Francuska quiche z brokułem i gorgonzolą

    Po polsku można by ją ewentualnie nazwać tartą, ale zasadnicza różnica pomiędzy tartą i quiche (czytaj „kisz”) jest taka, że quiche zawsze zawiera masę jajeczno-śmietanową tzw. „appareil”, która stanowi jej podstawę, do niej można dodawać różne składniki, np. pokrojoną w kostkę szynkę lub boczek, z którym przygotowuje się „quiche lorraine” czyli quiche (tartę) lotaryńską. Quiche można też przygotować np. ze startym żółtym serem lub tuńczykiem bądź też z warzywami w wersji wegetariańskiej. Quiche jest zawsze przygotowywana na cieście francuskim lub kruchym, i występuje tylko w wersji słonej. Natomiast tarta występuje w wersji słonej i słodkiej, ale nie zawiera masy jajeczno-śmietanowej, jedynie sam farsz, np. pomidory, owoce itp. Poniższy przepis na quiche z brokułem i gorgonzolą jest bardzo prosty, i myślę, że powinien zasmakować nawet tym, którzy nie przepadają za brokułem. Jeśli wolisz, możesz przygotować własnoręcznie kruchy spód do tej quiche.