KobiecePorady.pl

Czerwona sałatka na lato

Dzisiaj proponuję Wam przepis na idealną sałatkę na lato, kolorową, orzeźwiającą, lekką i

zdrową. Arbuz, truskawki, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe i mozzarella podane na

mieszance sałat, doprawionej bazylią i miętą. Możecie ją podać na grilla, piknik czy letnie

przyjęcie.

Smaki Francji -

Powiązane artykuły

  • Kolorowe ziemniaki - „superfoods” po polsku

    Uniwersytet w Siedlcach prowadzi innowacyjne badania nad uprawą ziemniaka jadalnego o barwnym miąższu. To warzywo, które może stać się polską odpowiedzią na światowy trend „superfoods”.

  • Carpaccio z łososia, marchewki, rzodkiewki i awokado

    To carpaccio z łososia z dodatkiem marchewki, rzodkiewki i awokado w sosie sojowym z dodatkiem sezamu stanowi elegancką i wywintną przekąskę o wyrafinowanym smaku. Gorąco polecam!

  • Pudding z nasion chia, malin i mango

    Dziś mam dla Was przepis na prosty, zdrowy, dietetyczny deser z udziałem owoców, nasion chia, pestek dyni i mleczka kokosowego, z dodatkiem syropu z agawy. Kolorowy, apetyczny deser, po który możecie sięgnąć bez wyrzutów sumienia.

  • Chef, który gra smakiem – Andrea Camastra

    Za kulinarnym sukcesem stoi zawsze człowiek – z wizją, charakterem i nieustannym głodem doskonałości. W polskim fine diningu takim człowiekiem bez wątpienia jest Andrea Camastra, czyli włoski szef kuchni, który jest rekordzistą, jeżeli chodzi o liczbę zdobytych gwiazdek dla swoich restauracji. Jako pierwszy, choć sam pochodzi z Apulii, postanowił polskie dania podnieść do rangi małych dzieł sztuki: w jego restauracji mizeria przybiera formę okrągłej praliny, a oklepane pierogi ruskie serwowane są w cieście dim-sum z dodatkiem wędzonej śmietany. To on postawił na polski wine pairing, polskich dostawców i polskie produkty. Był też jednym z prekursorów „casual fine diningu” w naszym kraju i ukształtował nową generację talentów.