KobiecePorady.pl

Jak przygotować się do bycia mamą?

Żeby zostać adwokatem trzeba skończyć studia prawnicze, co trwa pięć lat po czym zrobić trzy lata aplikacji. Żeby zostać lekarzem w danej specjalizacji potrzeba sześciu lat studiów medycznych i kolejnych sześciu na tę specjalizację. Ba, żeby zostać księdzem trzeba się zamknąć na trzy lata w seminarium (to nie to samo co solarium, choć z jednego i drugiego wychodzimy bardziej czarni). Każdy z tych zawodów dotyczy wąskiego fachu. Pomińmy dyskusję o tym, czego uczą duchownych, a czego nie. I tak sobie myślę, czy jest kurs na matkę? Czy ktoś wie jak przygotować się do bycia mamą albo ojcem?

Iwona Kilińska -

Powiązane artykuły

  • 4 zapomniane maniery, których powinnaś nauczyć swoje dziecko

    Właściwych manier uczono dzieci w szkołach dla chłopców i na pensjach dla panienek z dobrych domów. Dziś wydają się one przestarzałe, a o wielu z nich po prostu już zapomnieliśmy. Jednakże są takie zachowania kurtuazyjne, zgodne z savoir vivre, które mają uniwersalny charakter i warto je przekazać swoim dzieciom.

  • 3 rzeczy, które nauczyło mnie rodzicielstwo

    Bycie mamą nie jest zadaniem łatwym – wiele kobiet dopiero po narodzinach maluszka tak naprawdę zdaje sobie sprawę, jak to odpowiedzialna, trudna i zajmująca czas sprawa. Dzieci – choć same uczą się od dorosłych – pewnych spraw również uczą swoich rodziców, choć rzecz jasna nie wprost. Co zatem zmieni się w Twoim życiu, gdy już zostaniesz mamą? Oto kilka takich, których rodzicielstwo nauczyło mnie!

  • 3 znaki, których nigdy nie powinnaś ignorować jeśli jesteś młodą mamą

    Macierzyństwo zupełnie wywraca życie całej rodziny do góry nogami. Zmieniają się dotychczasowe priorytety, a w centrum uwagi znajduje się Ono: najsłabsze, najmniejsze i najbardziej bezbronne ogniwo rodziny, czyli dziecko. Cały swój czas młodzi rodzice, a szczególnie Mama, poświęcają właśnie jemu. Najmniejszy znak powodujący niepokój wzbudza czujność i natychmiastową reakcję. Jeśli jesteś młodą mamą, pamiętaj jednak także o sobie i zwracaj uwagę na odchylenia od normy - nawet niewielkie. Co powinno wzbudzać Twoją uwagę?

  • 4 najgorsze porady wychowawcze, które możesz usłyszeć

    Nie masz jeszcze doświadczenia w roli mamy i chętnie słuchasz dobrych rad udzielanych przez osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu? Bazowanie na doświadczeniach innych osób to dobry pomysł, na cudzych błędach uczymy się bowiem w sposób mniej bolesny niż na własnych. Warto jednak zachować pewną dozę ostrożności. Niektóre porady wychowawcze brzmią mądrze, mogą jednak pociągać za sobą opłakane skutki. Którym radom nie należy więc ufać?