KobiecePorady.pl

Jak przygotować się do bycia mamą?

Żeby zostać adwokatem trzeba skończyć studia prawnicze, co trwa pięć lat po czym zrobić trzy lata aplikacji. Żeby zostać lekarzem w danej specjalizacji potrzeba sześciu lat studiów medycznych i kolejnych sześciu na tę specjalizację. Ba, żeby zostać księdzem trzeba się zamknąć na trzy lata w seminarium (to nie to samo co solarium, choć z jednego i drugiego wychodzimy bardziej czarni). Każdy z tych zawodów dotyczy wąskiego fachu. Pomińmy dyskusję o tym, czego uczą duchownych, a czego nie. I tak sobie myślę, czy jest kurs na matkę? Czy ktoś wie jak przygotować się do bycia mamą albo ojcem?

Iwona Kilińska -

Powiązane artykuły

  • Zmiany, które warto wprowadzić w waszym związku po narodzinach dziecka

    Pojawienie się dziecka (zwłaszcza tego pierwszego) wprowadza do życia par ogromne zamieszanie i zmiany, których zakresu jesteśmy często nieświadomi przed powiększeniem rodziny. Aby przetrwać ten czas i zminimalizować szok związany z tym co nowe, warto zaplanować klika zmian, które dadzą siłę i scementują związek.

  • 8 pytań, których nigdy nie powinno zadawać się mamie

    Młode mamy muszą zmagać się z nowymi obowiązkami związanymi z narodzinami dziecka oraz z huśtawką hormonalną organizmu. Nie jest im łatwo dostosować się do zaistniałej sytuacji, o czym wie każda kobieta, która kiedyś była na ich miejscu. Są pytania, które mamy irytują. O co nie powinno się je pytać?

  • 4 najgorsze porady wychowawcze, które możesz usłyszeć

    Nie masz jeszcze doświadczenia w roli mamy i chętnie słuchasz dobrych rad udzielanych przez osoby znajdujące się w Twoim otoczeniu? Bazowanie na doświadczeniach innych osób to dobry pomysł, na cudzych błędach uczymy się bowiem w sposób mniej bolesny niż na własnych. Warto jednak zachować pewną dozę ostrożności. Niektóre porady wychowawcze brzmią mądrze, mogą jednak pociągać za sobą opłakane skutki. Którym radom nie należy więc ufać?

  • 3 znaki, których nigdy nie powinnaś ignorować jeśli jesteś młodą mamą

    Macierzyństwo zupełnie wywraca życie całej rodziny do góry nogami. Zmieniają się dotychczasowe priorytety, a w centrum uwagi znajduje się Ono: najsłabsze, najmniejsze i najbardziej bezbronne ogniwo rodziny, czyli dziecko. Cały swój czas młodzi rodzice, a szczególnie Mama, poświęcają właśnie jemu. Najmniejszy znak powodujący niepokój wzbudza czujność i natychmiastową reakcję. Jeśli jesteś młodą mamą, pamiętaj jednak także o sobie i zwracaj uwagę na odchylenia od normy - nawet niewielkie. Co powinno wzbudzać Twoją uwagę?