Gdy nasza skóra jest nadmiernie natłuszczona to musimy liczyć się z tym, że łysienie adrogenowe może się zdecydowanie nasilić. Na wzmożone łysienie bardzo często wpływ ma także duże napięcie skóry na naszej głowie. Jeśli chodzi o mężczyzn to objawy łysienia adrogenowego są zdecydowanie bardziej charakterystyczne od typu damskiego. U mężczyzn łysienie zaczyna się od cofania tak zwanej linii włosów bezpośrednio na czole. W związku właśnie z tym pojawiają się typowe zakola czy też wysokie czoło. Na samym początku objawy te są mało co widoczne, jednak z czasem powiększają one i to znacznie. Dodatkowo włosy na czubku głowy się przerzedzają i powstaje łysinka.
W wielu przypadkach łysienie adrogenowe pochodzi z uwarunkowania genetycznego. Męskie hormony także są odpowiedzialne za wypadanie włosów. Osoby rasy białej mają znacznie większe prawdopodobieństwo pojawiania się łysienia adrogenowego. Łysienie adrogenowe zdecydowanie dotyczy wielu mężczyzn, a już szczególnie tych którzy przyjmują różnego rodzaju suplementy diety. Jeśli chodzi o kobiety to szacuje się, że na łysienie adrogenowe cierpi przeciętnie między dziesięć procent kobiet, a sześćdziesiąt procent kobiet. U kobiet adrogentowe łysienie powstaje na skutek reakcji włosowych mieszków nadmiernej na stężenie adrogenów we krwi, które jest podwyższone. To właśnie żaden inny hormon jak właśnie testosteron jest odpowiedzialny za łysienie adrogenowe zarówno u kobiet jak i także u mężczyzn.
Jeśli chodzi o pojawienie się łysienia adrogenowego u kobiet to jest to zwykle okres po trzydziestym roku życia. U mężczyzn łysienie adrogenowe w bardzo wielu przypadkach pojawia się już w wieku nastoletnim. Jak widać na powyższym to zdecydowanie jest to olbrzymia różnica. Gdy zauważymy u siebie niepokojące objawy, które świadczyłyby o rozwijaniu się łysienia adrogenowego to musimy udać się co odpowiedniego lekarza. Mało kto wie, że kompleksowym leczeniem chorób związanych z włosami jest lekarz trycholog. Trycholog posiada odpowiednią medyczną wiedzę jak i także posiada fachowe przygotowanie do zawodu. Zarówno dzięki przygotowaniu jak i także wiedzy jest w stanie zająć się w sposób profesjonalny leczeniem chorób włosów jak i także chorób skóry głowy.
Nie należy chorób włosów oraz chorób skóry w żaden sposób lekceważyć. Pamiętajmy, że łysienie adrogenowe jest chorobą, ale jest także chorobą, której rozwój jesteśmy w stanie powstrzymać. Jednak, aby rozwój ten powstrzymać to musimy jak najbardziej udać się i to od razu do lekarza trychologa. Nie ma co czekać. Także domowe sposoby nie sprawdzą się w tej kwestii. Pamiętajmy o tym.
Artykuł pod redakcją serwisu androgenowe.net.pl