- Po pierwsze warto sprawdzić poziom hormonów, więc gdy już zauważysz pierwsze włosy siwego koloru to udaj się do lekarza z prośbą o test poziomu hormonów. Niekiedy zdarza się, iż osoby, które mają nisko poziom estrogenu, progesteronu bądź też testosteronu siwieją znacznie szybciej.
- Trzeba poza tym zacząć zdrowo się odżywiać, bowiem to, co jesz w znacznym stopniu wpływa na kolor twoich włosów, zgodnie z zasadą, iż jesteśmy tym, co jemy. Należy unikać spożywania wysoko przetworzonej żywności, bo może to spowodować trudności w absorbowaniu składników odżywczych odpowiedzialnych za utrzymanie we włosach pigmentu. Do diety należy, więc dodać żelazo, miedź, witaminy z grupy B, kwas foliowy oraz jod. Przydatne jest także przyjmowanie witaminy B12, zapobiegającej traceniu pigmentu.
- Dobre będzie zażywanie specjalnych suplementów, zawierających witaminy, które pielęgnują włosy(na przykład biotynę). Włosom często brak jest witamin i minerałów, gdyż to nasze organy zużywają większość ich dziennej dawki.
- Poza tym palenie papierosów również może ograniczać absorpcję składników odżywczych, więc trzeba je rzucić.
- Ważne będzie także zmniejszenie poziomo stresu i porządne wysypianie się. Stres wyczerpuje, bowiem zapasy witamin i minerałów. W celu kontroli poziomu stresu warto zacząć stosować jogę lub medytację.
- Niepodważalnie także duży udział ma dziedziczność, więc jeśli żadna z powyższych metod nie zda egzaminu to szukaj problemu w swojej rodzinie.