Zespół jelita drażliwego
Jest to choroba przewlekła, która zazwyczaj trwa około trzech miesięcy. Najczęściej dotyka kobiety pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Jest głownie żeńską chorobą, ponieważ dotyczy 2/3 liczby kobiet a tylko 1/3 mężczyzn. Choroba ta objawia się głównie bólami i skurczami brzucha, biegunką, zaparciami, uporczywymi wzdęciami czy zgagą. Wymagane jest wdrożenie leczenia farmaceutycznego.
Zaburzenia pracy tarczycy
Nadczynność bądź niedoczynność tarczycy, to problemy zdrowotne z którymi boryka się spora liczba kobiet, które przekroczyły 30 rok życia. Zła praca tarczycy może nieść ze sobą szereg innych niebezpieczeństw dotyczących stanu zdrowia, dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem i podjęcie właściwego leczenia.
Nowotwór piersi
Kobiety po 30 roku życia zaczynają być narażone na pojawienie się złośliwych zmian nowotworowych w obrębie piersi. Ważne jest, by przekraczając ten wiek badać się profilaktycznie. Mammografię powinnaś wykonywać przynajmniej raz na rok.
Problemy z ciśnieniem
Na takie problemy narożne są głównie kobiety dużo palące, pijące dziennie kilka filiżanek kawy oraz spore ilości alkoholu. Pamiętaj, że z ciśnieniem nie ma żartów, nie leczone może prowadzić nawet do zawału serca, który jest bezpośrednim zagrożeniem nie tylko zdrowia, ale i życia.
Depresja
Może ona wystąpić u kobiet, które przekraczając 30 rok życia nadal są same, nie mają perspektyw na zmianę swojej sytuacji. Samotne kobiety, które powinny mieć już rodziny zaczynają odczuwać presję społeczeństwa a ich zegar biologiczny tyka. Kobieta czując, że jej życie nieco wymyka się spod kontroli zaczyna być przygnębiona i przygaszona, trwając w tym stanie dłuższy okres może nabawić się stanów depresyjnych, które będą wymagały leczenia psychiatrycznego.