KobiecePorady.pl

Prof. dr hab. Marek Naruszewicz: „W Polsce umiera 1 na 3 z chorych na serce kobiet”

Tysiące osób w naszym kraju udałoby się corocznie uratować przed zagrażającymi życiu chorobami sercowo-naczyniowymi – jednak podstawą jest znajomość, a także przestrzeganie zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Przy okazji obchodzonego na całym świecie 24 września Dnia Serca na pytania dotyczące zdrowia serca odpowiada prof. dr hab. Marek Naruszewicz, Honorowy Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą oraz ekspert ogólnopolskiego programu walki z cholesterolem „Proaktywnie dla serca”.

Anna -

Powiązane artykuły

  • Co powinnaś wiedzieć o fizjoterapii?

    Niemal każdy z nas borykał się z uciążliwym bólem po przebytych urazach, kontuzjach, czy chorobach o podłożu neurologicznym. Skręcone kostki, naciągnięte mięśnie, ból kręgosłupa w dzisiejszych czasach nie trudno o tego typu urazy. Praca, dom, dzieci, mało czasu na odpoczynek to wszystko sprawia, że organizmy są osłabione oraz podatniejsze na urazy. Co wtedy? Tabletki przeciwbólowe? Absolutnie nie! Na to wszystko najskuteczniejsza jest pomoc fizjoterapeutów.

  • Weź to sobie do serca! Profilaktyka i skutki chorób sercowo - naczyniowych

    Serce, będące tylko jednym z wielu organów ludzkiego ciała, odgrywa niebagatelną rolę w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Nie bez przyczyny potocznie sercem nazywamy centralną lub najważniejszą część czegoś – gdy cierpi serce, cierpi cały organizm. Ta wyjątkowo skonstruowana pompa odpowiada za przepływ kilku tysięcy litrów krwi dziennie. Jej niewydolność lub - w skrajnym przypadku - jej zatrzymanie, uniemożliwia działanie wszystkich pozostałych narządów spełniających inne ważne funkcje w organizmie. Przypadający na 24 września Światowy Dzień Serca to doskonała okazja do tego, by poznać najistotniejsze zagadnienia dotyczące zdrowia serca.

  • Dlaczego należy regularnie odwiedzać dentystę

    Niewiele osób ma nawyk regularnego odwiedzania dentysty. Jak się okazuje problemy z uzębieniem mogą stanowić przyczynę wielu różnych chorób, które mogą mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

  • Jak dobrze wybrać szkołę językową

    56 proc. Polaków zna co najmniej jeden język obcy - najczęściej jest to angielski.[1] Zamiłowanie do uczenia się języków w sposób naturalny wzrasta po wakacjach. Wielu rodziców, uczniów i studentów staje teraz przed dylematem wyboru metody nauczania i szkoły językowej. Na co zwracać uwagę? Który kurs wybrać? Eksperci Cambridge English - jednostki Uniwersytetu Cambridge, odpowiedzialnej za certyfikację językową - opracowali kilka porad.