KobiecePorady.pl

Sassy Water - napój na płaski brzuch

Zaczyna się weekend, właśnie wstajesz z przekonaniem, że współlokatorka przygotowuje Twoją ulubioną latte. Przeciągając się, postanawiasz wstać z łóżka. Drepczesz do kuchni, przy okazji cztery razy ziewając, a ona oznajmia Ci, że zaczynacie detoks. Wcale nie jesteś modelką,ale właściwie ,czemu nie. I tak od dziś na „dzień dobry” pijesz Sassy water.

Wiola -

Powiązane artykuły

  • Uciążliwy problem: Jak wrócić do wagi sprzed ciąży?

    Przytyłaś w ciąży 10, 20 a może nawet 30 kg? Posiadanie dziecka może być dla kobiety dużym obciążeniem i poświęceniem. Ciało po porodzie wygląda zupełnie inaczej, niż przed zajściem w ciążę. Jak zatem pozbyć się uciążliwego problemu i wrócić do pierwotnej wagi?

  • Uciążliwy problem: Jak wrócić do wagi sprzed ciąży?

    Przytyłaś w ciąży 10, 20 a może nawet 30 kg? Posiadanie dziecka może być dla kobiety dużym obciążeniem i poświęceniem. Ciało po porodzie wygląda zupełnie inaczej, niż przed zajściem w ciążę. Jak zatem pozbyć się uciążliwego problemu i wrócić do pierwotnej wagi?

  • Joga dla małych dzieci

    Czy małe dzieci mogą ćwiczyć jogę? Jak najbardziej! Już od środy, Ośrodek Dom-Rehab na Mazurach zaprasza nieodpłatnie wszystkie dzieci razem z mamami na „Wakacyjne warsztaty jogi”. Także te z dzieci, które żyją z niepełnosprawnością fizyczną lub psychiczną. Małe dzieci z powodzeniem mogą praktykować jogę już od 4 roku życia. Jak mówi Żaneta Hołownia - nauczycielka jogi - w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci najważniejsze jest dostosować się do ich nastroju. Zależnie od tego czy są wesołe i energiczne czy też spięte i wycofane – warto wspólnie z nimi wybierać pozycje ćwiczeń, które będą wykonywać na danej lekcji. Co może dać małym dzieciom ćwiczenie jogi?   - Przede wszystkim wpływa na poprawną postawę dziecka. Rozwija jego elastyczność, koordynację ruchową, siłę, równowagę.  – podkreśla Żaneta Hołownia - Jednocześnie joga bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Wiąże się to z tym, że wiele pozycji jogi zaczerpniętych jest ze świata roślinnego i zwierzęcego. Na przykład pozycja kobry, pozycja drzewa, kota, lwa, motyla… Joga redukuje u dzieci stres i odpręża. Dzieje się to poprzez napinanie mięśni, a następnie ich rozluźnianie. - Żaneta Hołownia, na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi Sivanandy – z certyfikatem światowego związku jogi Yoga Alliance USA. Na jej lekcje przychodzą wszyscy: dzieci, dzieci niepełnosprawne, osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i dorośli. Jej najstarszy uczeń ma prawie 80 lat a najmłodszy 4 lata! - W Anglii joga jest bardzo popularna. Nawet szkołach. Tam polecają ją szczególnie lekarze – ponieważ docenili jej właściwości terapeutyczne. Na przykład dla dzieci, które są bardzo pobudliwe – dzięki ćwiczeniom dzieci te mogą osiągnąć wyciszenie. Bo jogę możemy potraktować jako system ćwiczeń oddechowych i fizycznych zakończonych relaksacją. - Żaneta Hołownia ma 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu jogi dla dzieci niepełnosprawnych, dzieci ze spektrum autyzmu oraz dzieci z ADHD. Uczestniczyła w zajęciach London Special Yoga Foundation – jako uczestnik kursów, a następnie jako wolontariuszka. Prowadzi zajęcia jogi również w parach: dziecko-rodzic. Ale nie tylko – inspirujące są pary, które tworzą dzieci w różnym wieku. Bo dzięki różnicy wieku i doświadczeń wiele wzajemnie mogą się od siebie nauczyć. A samo ćwiczenie w parach ma duży wpływ w pomocy budowania więzi społecznych i empatii. Dzięki włączeniu do zajęć rodziców – pozwala nauczyć ich poszczególnych pozycji, które potem mogą przenieść dalej do domu i ćwiczyć już samodzielnie.

  • O uzdrawianiu talerza słów kilka

    Wiele osób, które chcą przejść na dietę myślą jedno – będę musiał zrezygnować z tłuszczu, ze słodyczy, z mięsa, z napojów, wód smakowych, nutelli, naleśników, placków, obiadów u babci i wielu innych rzeczy.  Tym bardziej, że telewizyjne programy epatują do nas tym, że to glutenu należy unikać, tłuszczu nie wolno jeść, cukier to biała śmierć, mięso to zło, a krowie mleko to już lepiej nie mówić. Osobiście uważam, ze jedząc różnego rodzaju produkty z różnych grup żywieniowych nic złego swojemu organizmowi nie uczynimy. Czasem warto jest po prostu zamienić pewne produkty na inne, lżejsze, zdrowsze, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku. To naprawdę jest możliwe. Słodziliście kiedyś kawę miodem albo zamiast pic wodę smakową, która nigdy owoców nie widziała przygotowaliście sobie swoją, domową wodę smakową? Jeśli nie to możecie żałować! Ale właśnie tutaj pojawia się kwestia tego, co czym można zastąpić by było zdrowiej. Poniżej zaproponowałam Wam listę moich zdrowych zamienników, które z powodzeniem sama stosuję.