1. Jemy za mało
Jedzenie mniejszych porcji to dobry sposób na odchudzanie się. Problem w tym, że często radykalnie zmniejszamy ilość produktów wchodzących w skład naszego dziennego menu. Rygorystyczna dieta pozwoli na szybką redukcję kilogramów, ale obciąży organizm. W efekcie nie będziemy mu dostarczać istotnych dla zdrowia składników. Z takiej diety szybko też zrezygnujemy i wrócimy do dawnych nawyków, a wraz z nimi, powrócą nasze znienawidzone kilogramy. Kiedy organizm otrzymuje za mało pożywienia, nie spala tłuszczu, tylko mięśnie. Nie potrafi też się zregenerować po intensywnych treningach na siłowni.
2. Rezygnujemy z tłuszczu
Na pewno dieta odchudzająca nie idzie w parze ze spożywaniem golonki czy innych, tłustych potraw, ale unikanie całkowicie tłuszczu nie jest dobrym rozwiązaniem. Powinniśmy spożywać produkty z zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają schudnąć, poprawiają kondycję włosów, skóry i paznokci.
3. Za dużo białka w diecie
Zamiana węglowodanów i tłuszczów w codziennym menu na białko jest błędem. Jeśli w diecie jest za dużo białka, a za mało innych składników odżywczych, organizm zaczyna źle funkcjonować.
4. Nie jemy po 18
Z pozoru to dobry nawyk, ale nie zawsze. Jeśli idziemy spać o 23-24 każdego dnia, to możemy zjeść kolację o 20 czy 21. Wieczorem jedzmy lekkie posiłki, np. grillowaną rybę z warzywami.
5. Prowadzimy dietę eliminacyjną
Skuteczna dieta odchudzająca powinna być urozmaicona i dostarczać organizmowi ważnych składników odżywczych, witamin i minerałów.