Stan podgorączkowy
Stan podgorączkowy oraz gorączka to zawsze niepokojące objawy, które mogą mieć swoją przyczynę w wielu dolegliwościach. Może być to kwestia przeziębienia, ząbkowania, przewiania czy zarażenia się bakterią lub wirusem. Stanu podgorączkowego oraz gorączki nigdy nie wolno bagatelizować. Uwaga! Gorączka to także może być reakcja na silny stres.
Chęć ciągłego picia wody
Jeżeli Twoje dziecko częściej niż zawsze sięga po wodę czy inne napoje to może oznaczać, że w jego gardle rozwija się stan zapalny a od tego już nie wiele trzeba do przeziębienia. Możesz profilaktycznie zrobić dziecku herbaty z cytryną i miodem oraz monitorować sytuację.
Niemożność skupiania uwagi i brak koncentracji
Zaburzenia psychiczne czasami objawiają się szybciej niż nam się wydaje. Spostrzegawczy rodzic zauważy u dziecka pewne rozbicie, brak koncentracji, nieobecność, niemożność skupienia uwagi na dłużej. Te i inne niepokojące symptomy psychiczne należy skonsultować ze specjalistą. Może to być pracownik poradni psychologiczno – pedagogicznej lub pedagog szkolny, który wskaże dalszą drogę działania.
Nawracające bóle głowy
Bóle głowy mogą być spowodowane przebytym urazem, migreną czy poważniejszymi chorobami, które można wykryć tylko za pomocą specjalistycznych badań. Jeżeli Twoje dziecko miewa silne, nawracające bóle głowy koniecznie udaj się z nim do lekarza pierwszego kontaktu, następnie do neurologa. Możesz także dla pewności postarać się o wykonanie takich badań jak np. tomografia komputerowa.
Bóle brzucha
Bóle brzucha u dziecka mogą powstawać na skutek silnego stresu, spowodowanego np. trudną sytuacją szkolną. Może to być także efekt rozwijającego się stanu zapalnego. Można także przypuszczać, że są one rezultatem zjedzenia czegoś nieświeżego. Tak czy inaczej koniecznie musisz skonsultować ból brzucha z lekarzem, by upewnić się, że Twoje dziecko nie wymaga hospitalizacji.