Jako matka chcesz uchronić dziecko przed całym złem tego świata. Starasz się by Twoja pociecha była w doskonałej formie fizycznej i psychicznej. Chcesz chronić swojego malucha i obserwujesz każde jego nowe zachowanie po czym analizujesz i przypisujesz je do rangi „dobre” lub „złe”. Dzięki Twojej ostrożności i spostrzegawczości Twoje dziecko może czuć się bezpiecznie a każdy objaw chorobowy jest przez Ciebie szybko dostrzeżony i konsultowany z lekarzem. Oto zestawianie objawów, które powinny Cię szczególnie zaniepokoić i skłonić do szybkiej wizyty u lekarza.
goodluz @ 123rf.com
Stan podgorączkowy
Stan podgorączkowy oraz gorączka to zawsze niepokojące objawy, które mogą mieć swoją przyczynę w wielu dolegliwościach. Może być to kwestia przeziębienia, ząbkowania, przewiania czy zarażenia się bakterią lub wirusem. Stanu podgorączkowego oraz gorączki nigdy nie wolno bagatelizować. Uwaga! Gorączka to także może być reakcja na silny stres.
Chęć ciągłego picia wody
Jeżeli Twoje dziecko częściej niż zawsze sięga po wodę czy inne napoje to może oznaczać, że w jego gardle rozwija się stan zapalny a od tego już nie wiele trzeba do przeziębienia. Możesz profilaktycznie zrobić dziecku herbaty z cytryną i miodem oraz monitorować sytuację.
Niemożność skupiania uwagi i brak koncentracji
Zaburzenia psychiczne czasami objawiają się szybciej niż nam się wydaje. Spostrzegawczy rodzic zauważy u dziecka pewne rozbicie, brak koncentracji, nieobecność, niemożność skupienia uwagi na dłużej. Te i inne niepokojące symptomy psychiczne należy skonsultować ze specjalistą. Może to być pracownik poradni psychologiczno – pedagogicznej lub pedagog szkolny, który wskaże dalszą drogę działania.
Nawracające bóle głowy
Bóle głowy mogą być spowodowane przebytym urazem, migreną czy poważniejszymi chorobami, które można wykryć tylko za pomocą specjalistycznych badań. Jeżeli Twoje dziecko miewa silne, nawracające bóle głowy koniecznie udaj się z nim do lekarza pierwszego kontaktu, następnie do neurologa. Możesz także dla pewności postarać się o wykonanie takich badań jak np. tomografia komputerowa.
Bóle brzucha
Bóle brzucha u dziecka mogą powstawać na skutek silnego stresu, spowodowanego np. trudną sytuacją szkolną. Może to być także efekt rozwijającego się stanu zapalnego. Można także przypuszczać, że są one rezultatem zjedzenia czegoś nieświeżego. Tak czy inaczej koniecznie musisz skonsultować ból brzucha z lekarzem, by upewnić się, że Twoje dziecko nie wymaga hospitalizacji.
Powiązane artykuły
-
Korzystając z tych 8 dobrodziejstw natury, będziesz cieszył się dłuższym życiem
Spośród tysięcy jadalnych roślin istniejących na świecie, można wyodrębić grupę śmiało nazywaną „przedłużającą życie”. Podczas, gdy inne rośliny wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, nerwowy, czy odpornościowy, to istnieją takie, które mają specjalne właściwości zapobiegające poważnym chorobom (przede wszystkim chorobom serca). Wszelkie rośliny, które są w stanie poprawić pracę serca lub po prostu polepszyć stan zdrowia, mają realny wpływ na długość życia człowieka. Naszą uwagę przykuło 8 najbardziej znanych roślin, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji zdrowotnej. Sprawdź naszą listę!
-
Dlaczego warto badać gęstość kości?
Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.
-
Produkty, których nie może zabraknąć w Twojej diecie podczas miesiączki
Każda kobieta doskonale zna ból związany z miesiączkowaniem oraz ma swój sprawdzony lek na jego uśmierzenie. Jednak zanim sięgniemy po farmaceutyki warto poznać potrawy oraz składniki, które są w stanie ten ból lekko uśmierzyć, lub całkowicie wyeliminować jeśli tylko włączymy je do swojej diety przed lub w trakcie okresu.
-
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny
Masz obawy co do tego, czy Twoja miesiączka aby na pewno jest normalna? Twój okres pojawia się co tydzień? A może regularnie, ale jest niemal niezauważalny? Dowiedz się, co świadczy o tym, że powinnaś się wybrać do ginekologa.
Kamila
6 znaków, które powiedzą Ci, że Twój okres nie jest normalny 2017-03-06 08:35:45 2017-02-28 09:08:26