KobiecePorady.pl

Menopauza - kres aktywności?

Kobiety po 50 roku życia z reguły są już po menopauzie lub właśnie ją przechodzą. Wiele z nich nie czuje się jednak staro i nie usuwa się w cień jak jeszcze 20 czy 30 lat temu. Panie wykorzystują ten okres dla siebie. Dzieci są dorosłe, a one same mają bogate doświadczenie i wiele czasu na rozwój osobisty. Co może robić dojrzała kobieta, by menopauza nie była kresem jej aktywności?

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Moja historia: Bycie syrenką- czyli życie bez narządów rodnych

    Mam 38 lat, jestem mężatką, jestem matką, jestem syrenką. Tak może zaczynać się opis mojej osoby, bo jestem dumna z tego ile mam lat, że jestem żoną i matką oraz nie wstydzę się mówić, że jestem syrenką tzn. nie mam narządów rodnych.

  • Jak dbać o nerki w czasie zimy i mrozów?

    Nerki nie lubią zimna, dlatego w mroźnych miesiącach trzeba o nie dbać. W przeciwnym razie zaczniemy chorować na zapalenia układu moczowego, a nasze samopoczucie znacznie się pogorszy. Warto pamiętać, że samo zasłanianie dolnej części pleców to za mało. Nerki potrzebują również innej pielęgnacji. Jakiej? Odpowiedniej diety.

  • Tajemnice zdrowia: Czy wiesz dlaczego warto pić wodę?

    Woda to główny składnik naszego ciała. Stanowi ona aż 70% ludzkiego organizmu. Nic więc dziwnego, że można odczuwać jej braki, jeśli w ciągu dnia nie wypijamy jej wystarczająco dużo. Sygnały jednak te często są przez nas lekceważone. Doszukujemy się chorób, schorzeń, a przyczyna może być tak prosta...

  • Stereotypy w niepełnosprawności

    W dzisiejszych czasach ze stereotypami możemy spotkać się w każdej dziedzinie życia. Bardzo często kształtują one nasze poglądy, zasady którymi kierujemy się w życiu, hierarchię wartości. Nie zwracamy jednak uwagi na to, że oceniając daną sytuację czy człowieka przez pryzmat naszych uprzedzeń czy wyobrażeń, ranimy go. Postrzeganie drugiej osoby w ramach pewnych schematów, które przyjęliśmy za słuszne, bądź zostały nam one wpojone, ogranicza zarówno nas jak i tego człowieka ponieważ bronimy się przed czymś nowym co może zburzyć nasz światopogląd, dlatego z góry zakładamy, że ta osoba jest taka a nie inna i nie przyjmujemy do siebie innych opcji, przez co uniemożliwiamy tej osobie obronę i  próbę przekonania nas do siebie. Osobiście najbardziej ranią mnie stereotypy, które dotyczą niepełnosprawności. Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną...Więcej na  http://kobiecym-okiem-na-swiat.blogspot.com/2020/08/stereotypy-w-niepenosprawnosci.html