KobiecePorady.pl

Dlaczego Wielkanoc jest świętem ruchomym?

Są takie święta w roku, które wypadają zawsze tego samego dnia. Na przykład Bożego Narodzenia spodziewamy się zawsze 25 grudnia. Zupełnie inaczej jest w przypadku święta, którego właśnie oczekujemy. Wielkanoc jest świętem ruchomym, czyli każdego roku przypada inaczej, w innym dniu, ma inną datę. Dlaczego tak się dzieje? Skąd to się wzięło?

Justyna -

Powiązane artykuły

  • 4 potrawy Wielkanocne, które musisz przygotować

    Każde święta rządzą się swoimi prawami, są one czasem wyjątkowym i niepowtarzalnym, kiedy to na naszych stołach znajdują się wyjątkowe potrawy, które właśnie w tym magicznym okresie smakują wybitnie. Oto kilka wielkanocnych potrwa, których nie może zabraknąć w Waszych domach!

  • Prezenty na Wielkanoc - czy się je daje?

    Niektóre święta tradycyjnie są związane z wręczaniem sobie drobnych bądź też większych upominków. Tak jest chociażby w przypadku Bożego Narodzenia, kiedy to pod choinką znajdujemy podarki. Jeśli zaś chodzi o prezenty na Wielkanoc, ta tradycja nie jest co prawda w naszym kraju zbyt mocno kultywowana, ale widzimy jej przejawy.

  • Baranek wielkanocny – czego jest symbolem?

    Kiedy wymieniamy symbole związane z Wielkanocą, na jednym z pierwszych miejsc zawsze pojawia się baranek wielkanocny. Trudno wszak się temu dziwić, wielu z nas po prostu nie wyobraża sobie bez niego tego wyjątkowego czasu. Lecz czy wiemy tak naprawdę, czego symbolem jest ów baranek?  Dlaczego to właśnie on pojawia się zwykle w koszyczku?

  • Zajączek wielkanocny – czego jest symbolem?

    Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bez niego udane wielkanocne święta? Z całą pewnością nie, bowiem to właśnie zajączek wielkanocny jest ich głównym symbolem. Pojawia się w te wyjątkowe dni w przeróżnych formach. Co warto o nim wiedzieć, z czym wiąże się jego historia? Zobaczmy, co ma wspólnego ten miły długouchy zwierzak z Wielkanocą!