KobiecePorady.pl

6 naturalnych sposobów na przyspieszenie porodu

Wiele z nas już ma dość. Ciągłego zmęczenia (bo ciężko na wadze), niedospania (bo pęcherz), niedojedzenia czego by się chciało (bo zgaga), czy po prostu nerwów oczekiwania. Nie pomagają tu pytania znajomych, czy to już?? lub pocieszenia, że po porodzie będzie jeszcze gorzej i lepiej cieszyć się dwupakiem. A nam, ciężarnym w ostatnich tygodniach nie przychodzi do głowy nic więcej jak odliczanie dni i czekanie na jakikolwiek sygnał od dziecka, że to JUŻ, że już chce wyjść!

Do tego dochodzi czynnik ludzki, psychika. Na które sygnały reagować? To już skurcze właściwe, czy dopiero przepowiadające? A jeśli wody nie odejdą i coś przegapię??

Żadna z nas nie wie, jak będzie wyglądał jej poród, czego powinna się spodziewać. A każda chciałaby ;-)

Czy istnieją jakieś sposoby, by sobie pomóc? I może by tak zachęcić Malucha do szybszego przyjścia na świat?

Oczywiście dla Internetu niemożliwe nie istnieje!

6 NATURALNYCH SPOSOBÓW NA PRZYSPIESZENIE PORODU

1. SEKS - hormony zawarte w spermie (prostaglandyny) zwiększają skurcze macicy i powodują, że szyjka szybciej dojrzewa. Robi się bardziej miękka, a w gratisie mamy jej masaż, który także może pomóc. Chyba że są do tego konkretne przeciwwskazania udzielone przez lekarza prowadzące.

2. MASAŻ BRODAWEK - rękoma, ustami. Przy stymulacji sutków wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za obkurczanie się macicy, podawany jest w szpitalach w formie kroplówki, by właśnie przyspieszyć poród. A my możemy podać go naturalnie.

3. SPACERY - tyle, na ile możemy. Jeśli czujesz, że po kilku metrach masz dość, nie przemęczaj się. Drepcz tyle, ile możesz, nigdy na siłę! Przecież masz sobie polepszyć, a nie zaszkodzić. Możesz też wybrać jakieś nieforsowne ćwiczenia czy wchodzenie po schodach. Ruch pobudza tętno, skurcze mogą być częstsze, a do tego dziecko podczas aktywności fizycznej naciska na szyjkę macicy i pobudza ją do rozwarcia.

4. PORZĄDKI - z tym sposobem należy być bardzo ostrożnym. Nie chodzi tu o zarabianie się po pachy, czy przygotowanie całego domu i ogrodu na przyjście dziecka. Utrzymanie równowagi czy zgrabne trzymanie się na nogach pod koniec ciąży nie jest takie proste, należy więc ostrożnie wybierać prace domowe, za które chcemy się zabrać. Nie powinno się też wykonywać gwałtownych ruchów przez wzgląd na łożysko.

5. NATURALNE PREPARATY - w przyspieszeniu porodu mogą pomóc herbatki z liści malin, które działają naskurczowo. Ponadto poprawiają perystaltykę jelit i wzmacniają mięśnie macicy. Można też wykorzystać olej z wiesiołka działający na szyjkę macicy - zmiękcza ją i powoduje, że szybciej się skraca. Oba preparaty należy stosować przez jakiś czas wcześniej, by miały pomóc.

6. JEDZENIE "PRZECZYSZCZAJĄCE" - pobudzanie do pracy jelit przekłada się na działanie macicy i powoduje skurcze. Podczas przeszukiwań wszelkich sposobów znalazłam informację, jakoby można spożywać olej rycynowy działający typowo przeczyszczająco. Niesie to jednak ze sobą ryzyko - skurcze mogą być boleśniejsze, co wyjdzie w trakcie porodu, do tego olej rycynowy może podrażnić jelita. Lepiej nie używać go bez zgody lekarza lub na długi czas przed terminem. Można za to spróbować sięgnąć po ostre potrawy czy przyprawy, które poprzez "ruszenie" perystaltyki jelit mogą pobudzić macicę do działania. Może to być chili, curry lub gałka muszkatałowa, która także znajduje swoich zwolenników.

CZY NA PEWNO POMOŻE?

Babcine sposoby działają lub nie. Jest tak dosłownie ze wszystkim. Na jednych mają wpływ, na innych już nie. Wiele zależy od tego, w co i jak głęboko chcemy wierzyć. Nie wszystkie organizmy są podatne na tego typu domowe sposoby, poza tym należy pamiętać, że to jednak w dużej mierze dziecko i wszystko, co wkoło niego, odgrywa tutaj główną rolę.

Plusem ich stosowania na pewno jest to, że wykorzystywane z głową i rozsądkiem nie zaszkodzą, a nuż pomogą?

Dostrzec -

Powiązane artykuły

  • 6 sygnałów, które potwierdzają, że na 100% spodziewasz się dziecka

    Niestety nie wszystkie kobiety cieszą się cyklem miesiączkowym, który chodzi jak w zegarku. Jeśli należysz do osób z nieregularną menstruacją, a opóźnienia okresu zdarzają Ci się częściej niż rzadziej, podstawowy objaw ciąży – brak krwawienia – nie będzie dla Ciebie decydującą wskazówką. Zobacz, jakie symptomy mogą się wtedy okazać pomocne!

  • Joga dla małych dzieci

    Czy małe dzieci mogą ćwiczyć jogę? Jak najbardziej! Już od środy, Ośrodek Dom-Rehab na Mazurach zaprasza nieodpłatnie wszystkie dzieci razem z mamami na „Wakacyjne warsztaty jogi”. Także te z dzieci, które żyją z niepełnosprawnością fizyczną lub psychiczną. Małe dzieci z powodzeniem mogą praktykować jogę już od 4 roku życia. Jak mówi Żaneta Hołownia - nauczycielka jogi - w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci najważniejsze jest dostosować się do ich nastroju. Zależnie od tego czy są wesołe i energiczne czy też spięte i wycofane – warto wspólnie z nimi wybierać pozycje ćwiczeń, które będą wykonywać na danej lekcji. Co może dać małym dzieciom ćwiczenie jogi?   - Przede wszystkim wpływa na poprawną postawę dziecka. Rozwija jego elastyczność, koordynację ruchową, siłę, równowagę.  – podkreśla Żaneta Hołownia - Jednocześnie joga bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Wiąże się to z tym, że wiele pozycji jogi zaczerpniętych jest ze świata roślinnego i zwierzęcego. Na przykład pozycja kobry, pozycja drzewa, kota, lwa, motyla… Joga redukuje u dzieci stres i odpręża. Dzieje się to poprzez napinanie mięśni, a następnie ich rozluźnianie. - Żaneta Hołownia, na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi Sivanandy – z certyfikatem światowego związku jogi Yoga Alliance USA. Na jej lekcje przychodzą wszyscy: dzieci, dzieci niepełnosprawne, osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i dorośli. Jej najstarszy uczeń ma prawie 80 lat a najmłodszy 4 lata! - W Anglii joga jest bardzo popularna. Nawet szkołach. Tam polecają ją szczególnie lekarze – ponieważ docenili jej właściwości terapeutyczne. Na przykład dla dzieci, które są bardzo pobudliwe – dzięki ćwiczeniom dzieci te mogą osiągnąć wyciszenie. Bo jogę możemy potraktować jako system ćwiczeń oddechowych i fizycznych zakończonych relaksacją. - Żaneta Hołownia ma 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu jogi dla dzieci niepełnosprawnych, dzieci ze spektrum autyzmu oraz dzieci z ADHD. Uczestniczyła w zajęciach London Special Yoga Foundation – jako uczestnik kursów, a następnie jako wolontariuszka. Prowadzi zajęcia jogi również w parach: dziecko-rodzic. Ale nie tylko – inspirujące są pary, które tworzą dzieci w różnym wieku. Bo dzięki różnicy wieku i doświadczeń wiele wzajemnie mogą się od siebie nauczyć. A samo ćwiczenie w parach ma duży wpływ w pomocy budowania więzi społecznych i empatii. Dzięki włączeniu do zajęć rodziców – pozwala nauczyć ich poszczególnych pozycji, które potem mogą przenieść dalej do domu i ćwiczyć już samodzielnie.

  • Wyprawka dla niemowlaka: o co zadbać przygotowując pokoik?

    Skompletowanie wyprawki dla malucha przez młodą mamę nie jest zadaniem łatwym. Ulotki, aplikacje, wpisy i porady internetowe innych mam podają całe listy rzeczy, które należy kupić. Jak wybrać to, co najistotniejsze i nie oszaleć? 

  • Czekoladowy zdrowy pudding

    Dbacie o linie,ale chodzi za Wami pyszny czekoladowy pudding?Mam na to pewien sposób.Bezkarny czekoladowy,kremowy pudding.Przepis na moim blogu --- >     http://coroonaa.blogspot.com/2020/05/czekoladowy-zdrowy-pudding.html