KobiecePorady.pl

Badania, które koniecznie należy wykonać po 50-tce

Wiek, niewłaściwe odżywianie i brak aktywności fizycznej, to częste przyczyny poważnych chorób. Niektóre z nich jednak najczęściej występują w późniejszym wieku, a część z nich dotyka jedynie jednej z płci. Dlatego też wiek 50 lat uważa się za wiek graniczny, w którym trzeba wykonać rutynowo wiele badań klinicznych, a niektóre z nich częściej ponawiać niż przed osiągnięciem 50 roku życia.

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Dlaczego warto badać gęstość kości?

    Osteoporoza jest bardzo często nazywana „cichym złodziejem”, gdyż choroba ta może przez długi czas rozwijać się bez jakichkolwiek objawów, równocześnie stopniowo osłabiając nasze kości. Można jednak wcześniej temu zapobiec podejmując działania profilaktycznie w postaci densytometrii, czyli badania gęstości tkanki kostnej.

  • Jakie są główne objawy ciąży?

    Pierwsze objawy ciąży, takie jak poranne mdłości czy powiększonie piersi, pojawiają się u kobiet zwykle dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. Co więcej, nie każda kobieta odczuwa zmiany w swoim ciele w taki sam sposób, ponieważ u niektórych ciężarnych mogą być one bardziej nasilone, a u innych wręcz niezauważalne. Jakie mogą być główne objawy zajścia w ciąże? 

  • Co możesz jeść, a czego powinnaś unikać będąc w ciąży?

    Przepiękny czas macierzyństwa jest również czasem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Wiele kobiet, zwłaszcza w przypadku pierwszej ciąży kompletnie nie ma pojęcia, co będzie się działo i na co będzie sobie można pozwolić w tym czasie. Sen z powiek spędzają przede wszystkim kwestie ruchu i aktywności zawodowej, a po drugie spożywane pokarmy. Faktem jest bowiem, że ciąża to moment, w którym przyszła mama jada tak naprawdę za dwoje. Warto więc, by przyjmowane posiłki były maksymalnie zdrowe przede wszystkim dla pociechy rosnącej w brzuszku.

  • Właściwości zdrowotne nalewki z bursztynu. Wiedziałaś o nich?

    Bursztyn w przeszłości był traktowany jak magiczny talizman, który chronił przed różnego rodzaju chorobami oraz nieszczęśliwymi wypadkami. Już w czasach starożytnych, bursztyn był ceniony przez Egipcjan oraz Arabów, ale jego walory były dostrzegane również na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Przez wieki głównym ośrodkiem wydobywania bursztynu w Europie był oczywiście Gdańsk, jednak w 1308 roku z powodu najazdu Krzyżaków zakończył się rozwój rzemiosła bursztynowego w tym polskim mieście.