KobiecePorady.pl

Przepisy na zdrowe desery z płatkami owsianymi w roli głównej

Kiedy dopada Cię ochota na coś słodkiego, nie zawsze musi to być ogromna bomba kaloryczna w postaci kupionych w sklepie ciastek, batonów czy cukierków. Postarajmy się choć czasem przygotować samodzielnie słodycze, które będą na pewno zdrowszą alternatywą dla tych ze sklepu. Znakomitym dodatkiem do deseru są płatki owsiane, które należą do najzdrowszych i najbardziej odżywczych produktów żywnościowych. Płatki owsiane to naturalny lek na cukrzycę, obniżają poziom złego cholesterolu a ich spożywanie korzystnie wpływa na masę ciała i odporność. Ze względu na sporą zawartość magnezu, płatki owsiane pomagają oswoić stres, wzmacniają pamięć i koncentrację. Warto więc przygotowywać desery z płatkami owsianymi, a jeżeli połączymy je z owocami lub bakaliami dodatkowo dostarczymy sobie potrzebnych witamin. Nie przejmujmy się za bardzo słodkimi dodatkami w postaci cukru (warto go zastąpić miodem) czy czekoladą- przecież to deser!

Kamila -

Powiązane artykuły

  • Przepisy na smaczne potrawy ze szpinakiem na obiad i deser

    Źle przyrządzony szpinak był dla wielu osób zmorą dzieciństwa. Na szczęście dziś chętnie korzystamy ze wzorów włoskich i francuskich, dzięki czemu to bogate w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę wyśmienicie. Szpinak jest bogaty w antyoksydanty, zawiera również potas, kwas foliowy, magnez, witaminę K oraz C, a także witaminy z grupy B. Ma właściwości przeciwnowotworowe ,przeciwmiażdżycowe, obniża podatność na stres i ciśnienie. Jak w przypadku większości warzyw najlepszy jest szpinak świeży. Dlatego w sezonie lepiej zrezygnujmy z mrożonek. Surowy szpinak świetnie nadaje się do sałatek. Bardzo dobrze smakuje z serami i owocami. Ze szpinakiem możemy przyrządzić mnóstwo zielonych pyszności! Może to być tarta ze szpinakiem, sos do makaronu, pyszna przekąska lub wspaniałe zielone ciasto z granatem na deser.

  • 5 niezwykle smakowitych przepisów na muffinki - deser, który pokochasz!

    Muffinki to ciastka w kształcie wysokiej babeczki z różnymi dodatkami, zarówno słodkimi np. z rodzynkami, czekoladą, bakaliami, owocami, a nawet orzechami jak i wytrawnymi. Bardzo popularne są w USA, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce również coraz chętniej je przygotowujemy, ale cóż się dziwić skoro składniki na nie zwykle mamy w domu, są poręczne i dzieci chętnie po nie sięgają, zawsze się udają a przepisów jest tak wiele, że każdy znajdzie swój ulubiony. Koniecznie należy wspomnieć o papilotkach, które są tak atrakcyjne, że aż się proszą o ich kupienie. Dla tych, którzy nie posiadają specjalnej formy do pieczenia muffinków też nie powinno być kłopotu – wystarczy zakupić wielorazowe foremki silikonowe. Bardzo ważna rada- wszystkie składniki spożywcze, których użyjecie do pieczenia powinny mieć temperaturę pokojową!

  • Przepis na fasolkę po bretońsku

    Fasolka po bretońsku to jedno z najpopularniejszych dań polskich i mimo że jej nazwa sugeruje iż pochodzi z Bretanii, to tak naprawdę ciężko ustalić pochodzenie tego dania. Fasolkę po bretońsku zwykle przygotowujemy z suszonych ziaren fasoli odmiany Piękny Jaś. Możemy jednak przyspieszyć gotowanie potrawy i w sezonie sięgnąć także po świeże ziarna fasoli, których nie trzeba moczyć i które gotują się krócej od tych suszonych. W wersji dla leniwych można natomiast wykorzystać fasolkę z puszki, która jest miękka i wymaga jedynie krótkiego podgotowania z dodatkami, aby przeszła ich smakiem. Niewątpliwie jest to smaczne, sycące i rozgrzewające danie, a do tego warto przygotować ja w nadmiarze, gdyż świetnie nadaje się do zamrażania.

  • Przepisy na pyszne i aromatyczne leczo

    Leczo to węgierska tradycyjna potrawa, która jest znana także w innych krajach na przykład na Słowacji, w Czechach i Niemczech. Tradycyjne leczo składa się z pomidorów, papryki, cebuli i kiełbasy. Jest to proste i smaczne danie z dużą ilością warzyw. Najlepiej robić je w lecie, korzystając ze świeżych i aromatycznych warzyw, a następnie odpowiednie porcje można zamrozić i cieszyć się smakiem leczo również w jesieni i w zimie. Nic nie stoi na przeszkodzie by urozmaicić to danie swoimi ulubionymi dodatkami na przykład cukinią, pieczarkami i boczkiem ale warto choć raz przygotować tradycyjne węgierskie leczo.