KobiecePorady.pl

Przepisy na smaczne potrawy ze szpinakiem na obiad i deser

Źle przyrządzony szpinak był dla wielu osób zmorą dzieciństwa. Na szczęście dziś chętnie korzystamy ze wzorów włoskich i francuskich, dzięki czemu to bogate w składniki odżywcze warzywo smakuje naprawdę wyśmienicie. Szpinak jest bogaty w antyoksydanty, zawiera również potas, kwas foliowy, magnez, witaminę K oraz C, a także witaminy z grupy B. Ma właściwości przeciwnowotworowe ,przeciwmiażdżycowe, obniża podatność na stres i ciśnienie. Jak w przypadku większości warzyw najlepszy jest szpinak świeży. Dlatego w sezonie lepiej zrezygnujmy z mrożonek. Surowy szpinak świetnie nadaje się do sałatek. Bardzo dobrze smakuje z serami i owocami. Ze szpinakiem możemy przyrządzić mnóstwo zielonych pyszności! Może to być tarta ze szpinakiem, sos do makaronu, pyszna przekąska lub wspaniałe zielone ciasto z granatem na deser.

Kamila -

Powiązane artykuły

  • 5 niezwykle smakowitych przepisów na muffinki - deser, który pokochasz!

    Muffinki to ciastka w kształcie wysokiej babeczki z różnymi dodatkami, zarówno słodkimi np. z rodzynkami, czekoladą, bakaliami, owocami, a nawet orzechami jak i wytrawnymi. Bardzo popularne są w USA, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W Polsce również coraz chętniej je przygotowujemy, ale cóż się dziwić skoro składniki na nie zwykle mamy w domu, są poręczne i dzieci chętnie po nie sięgają, zawsze się udają a przepisów jest tak wiele, że każdy znajdzie swój ulubiony. Koniecznie należy wspomnieć o papilotkach, które są tak atrakcyjne, że aż się proszą o ich kupienie. Dla tych, którzy nie posiadają specjalnej formy do pieczenia muffinków też nie powinno być kłopotu – wystarczy zakupić wielorazowe foremki silikonowe. Bardzo ważna rada- wszystkie składniki spożywcze, których użyjecie do pieczenia powinny mieć temperaturę pokojową!

  • Poczuj smak dzieciństwa - przepisy na przepyszne oponki

    Wielu z nas oponki kojarzą się ze smakiem dzieciństwa. Dla dzieci to też doskonały podwieczorek, w szczególności gdy mamy jeszcze innych małych gości. Pyszne, pulchne, cieplutkie, niekłopotliwe przy jedzeniu, nie brudzą rączek i takie w sam raz na kilka kęsów. Skusi się nie tylko dziecko, ale i nastolatek i dorosły.

  • Przepis na fasolkę po bretońsku

    Fasolka po bretońsku to jedno z najpopularniejszych dań polskich i mimo że jej nazwa sugeruje iż pochodzi z Bretanii, to tak naprawdę ciężko ustalić pochodzenie tego dania. Fasolkę po bretońsku zwykle przygotowujemy z suszonych ziaren fasoli odmiany Piękny Jaś. Możemy jednak przyspieszyć gotowanie potrawy i w sezonie sięgnąć także po świeże ziarna fasoli, których nie trzeba moczyć i które gotują się krócej od tych suszonych. W wersji dla leniwych można natomiast wykorzystać fasolkę z puszki, która jest miękka i wymaga jedynie krótkiego podgotowania z dodatkami, aby przeszła ich smakiem. Niewątpliwie jest to smaczne, sycące i rozgrzewające danie, a do tego warto przygotować ja w nadmiarze, gdyż świetnie nadaje się do zamrażania.

  • Jak wykorzystać mięso z rosołu?

    Często zdarza się ,że nie mamy co zrobić z mięsem z rosołu, bo albo już mamy przygotowane drugie danie albo zwyczajnie takiego mięsa nie lubimy. Pomysłów na jego wykorzystanie jest wiele. Mięso z niedzielnego rosołu spokojnie może poczekać w lodówce na drugi dzień. Dobrym pomysłem jest również zamrożenie oddzielonego od kości mięsa, by można je było wykorzystać w przyszłości. Takie gotowane mięso idealnie sprawdza się jako farsz do pierogów, pasztecików, naleśników a także jako główny składnik potrawki z kurczaka.