Kosmetyki

Produkty służące do pielęgnacji oraz upiększania i ochrony ciała. Kosmetyki naturalne i kupowane w drogeriach, przeznaczone do włosów, skóry, paznokci, na twarz.


Jak tanim kosztem zrobić własny płyn do czyszczenia pędzli kosmetycznych?

Pędzle do makijażu są idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Nieodpowiednia pielęgnacja bądź jej brak, mogą przyczynić się do poważnych kłopotów skórnych. Dlatego tak ważne jest, żeby zawsze były czyste i zadbane. Jeżeli służą ci do malowania kilku osób, muszą być czyszczone po każdym użyciu, jeżeli jednak malujesz nimi samą siebie, może to robić raz na tydzień.

Piękne stopy na lato w 5 prostych krokach

Idzie lato, a  wraz z nim z naszych wydobywamy letnie obuwie, w którym eksponujemy własne stopy w całej okazałości. Nie trzeba udawać się do kosmetyczki by zadbać o stopy po zimie. Nim ubierzemy letnie sandałki pamiętajmy, że stopy muszą być zadbane. Oto kilka rad, jak dbać o stopy samodzielnie:

Praktyczny poradnik: Wszystko o czyszczeniu pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu bywają siedliskiem bakterii i zarazków. Jeśli chcemy, żeby długo nam służyły i nie szkodziły nam, ani naszym klientkom, musimy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

5 kosmetyków do włosów, które warto mieć w swojej kosmetyczce

Pielęgnacja włosów nie musi opierać się na wielu różnorodnych kosmetykach. Stosowanie różnych kosmetyków w tym samym czasie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ często doprowadza do reakcji alergicznych, czego efektem jest łupież lub świąd skóry głowy. Warto wiedzieć zatem, jakie kosmetyki do włosów są tak zwanym must have.

Domowy przepis na płyn do demakijażu cery wrażliwej

Masz już dosyć naładowanych chemią drogeryjnych kosmetyków? Na każdym kroku czytasz o ich toksycznych składach, które mogą prowadzić nawet do rozwoju raka? Nie jesteś sama. Nikt z nas nie chce sam sobie szkodzić. Co robić? Na pewno dobrze jest zapoznawać się z etykietami i składem produktów. Na rynku pojawia się coraz większa ilość ekologicznych kosmetyków na bazie naturalnych składników. Jednak zazwyczaj za słowem eko idzie również cena w dużym stopniu przekraczająca nasze możliwości. Jak sobie z tym poradzić i jednocześnie nie zbankrutować?

Wizażystka radzi: Co zrobić, gdy kupisz zbyt ciemny podkład?

Nie ma na tym świecie kobiety, która choć raz w życiu nie kupiłaby zbyt ciemnego podkładu. Co wtedy zrobić? Wyrzucić często nie tani kosmetyk? Opalić się na raka na solarium? Spokojnie. Mamy kilka sposobów, żebyś nie musiała uciekać się do takich drastycznych metod.