Kultura

5 książek, które warto przeczytać!

Kiedy przypominam sobie książki, które jakoś na mnie wpłynęły, a więc są warte polecenia, okazuje się, że jest takich tytułów naprawdę sporo. Niektóre z nich zwyczajnie zapewniły mi trochę rozrywki, a inne skłoniły do poważniejszych refleksji. Zastanawiałam się, na jakiej zasadzie zestawie pięć z nich i stwierdziłam, że zwyczajnie — na żadnej.  Liczę, że taka mieszanka okaże się na tyle uniwersalna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

O zachodzie słońca... czyli z poezją na TY

O wierszach trudno pisać, jest to rzecz ściśle subiektywna, jednak wielu ludzi sięga po tomiki pełne emocji i zagłębia się w ich wersy próbując ujrzeć sens. Gdy poszczególne litery układają się w słowa, łatwo złapać rytm czytanych strof – wówczas to sukces. Wystarczy wtedy chwilę się zastanowić, przystanąć i wziąć głęboki oddech. Bo właśnie o to w tym chodzi, prawda? O chwilę zatrzymania, zastanowienia, osiągnięcia stanu liminalnego.

Recenzja książki: "Margo", Tarryn Fisher

Wstrząsająca historia nastolatki, która na własną rękę próbuje wymierzyć sprawiedliwość.

Gillian Flynn - Mroczny Zakątek

Co tak na prawdę wydarzyło się tragicznej nocy, gdy Libby Day straciła swoją rodzinę? Dlaczego matka i jej dwie siostry zostały zamordowane z zimną krwią?

Czy naprawdę wszyscy mężczyźni są "kompletnie bezużyteczni"?

Powieści kryminalne potrafią w sobie rozkochać na wiele sposobów. Jedni cenią lekką rozrywkę, inni ukazywanie problemów społecznych: jedni lekki język i humor, inni ciężką atmosferę i napięcie. Kochamy w nich intrygi, niespodziewane zwroty akcji, barwnych bohaterów. Zachwycają nas intrygą, schematem zbrodni, nieoczekiwanymi zwrotami akcji, zachowaniem bohaterów.

Zestaw kinowy DIY

Zestaw kinowy, to świetny prezent dla każdego kinomaniaka. Możemy nim także wzbogacić sylwestra dodając do imprezy papierowe pojemniczki na popcorn oraz kolorowe rekwizyty do zdjęć. To wszystko można zrobić w bardzo prosty sposób. Nie potrzeba wiele czasu, by efekt był wspaniały.

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe
  • jesteśmy ogromną społecznością kobiet z pasją
  • pokaż swoje porady i inspiracje milionowej społeczności
  • wypromuj swój blog

Rejestracja

Aplikacja KobiecePorady.pl