W czerwcu 2025 roku Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej kontynuuje jubileuszowe obchody 25-lecia działalności artystycznej. W samym sercu Warszawy, przy ulicy Foksal 16, prezentowany jest spektakl "25 lat minęło", który stanowi esencję stylu
i elegancji jedynego w Polsce teatru rewiowego. Premierowa odsłona widowiska odbyła się w maju, a dziś spektakl zachwyca kolejne pokolenia widzów w ramach letnich prezentacji.

Sztuka z pasji i marzeń
Sama Małgorzata Potocka, nazywana Królową Polskiej Rewii, nie ukrywa wzruszenia -
Kocham rewię, to jest moje życie, to jest moja pasja, to, co sobie wymarzyłam i stworzyłam. Po 25 latach nadal czuję się, jakbym debiutowała. Scena wciąż wywołuje u niej tremę
i ekscytację, a każda premiera to emocjonalny powrót do źródeł pasji. Jej słowa doskonale oddają emocjonalne zaangażowanie, z jakim tworzy każdy spektakl. To właśnie ten autentyzm stanowi o sile Sabatu.
Rewia w wielkim stylu
Jubileuszowe przedstawienie to dwuczęściowe widowisko pełne brawurowych choreografii, wokalnych popisów, ponad 200 ręcznie szytych kostiumów, olśniewających piór, cekinów
i multimedialnej scenografii. Teatr Sabat odwołuje się w nim do tradycji kabaretu lat 20.
i 30., stylu paryskiego Lido i nowoczesnego show rodem z Broadwayu. Ten niepowtarzalny klimat przyciąga zarówno stałych bywalców, jak i nowych gości z całej Polski.
Czerwcowy repertuar Teatru Sabat obejmuje nie tylko "25 lat minęło", ale też inne widowiska: "Rewia Filmowa" z hitami z musicali i kina, "Rewia moja miłość – Historia Rewii", czy "Lata 20., lata 30. – Rewia Szlagierów". Wydarzenia te łączą spektakl, kolację i wieczór taneczny przy elegancko zastawionych stolikach, w atmosferze klasycznych kabaretów. To oferta, która pozwala każdemu widzowi poczuć się częścią świata Sabatu.
Od ruiny do legendy
Małgorzata Potocka wspominała początki Sabatu: zrujnowany budynek przy Foksal, decyzję o wzięciu wielkiego kredytu hipotecznego, a także dramatyczne przeżycia z 1985 roku, kiedy jako tancerka znalazła się na pokładzie porwanego statku Achille Lauro. - To były najtragiczniejsze chwile mojego życia. Trzy dni horroru i decyzja: wracam do Polski i tworzę coś własnego – mówi Małgorzata Potocka. Za sukcesem Sabatu stoją odwaga, determinacja i wierność własnym marzeniom. Historia tego miejsca to opowieść o wytrwałości, dzięki której ruina zmieniła się w jeden z najbardziej rozpoznawalnych teatrów w Polsce.
Teatr z duszą i misją
Teatr Sabat, założony w 2001 roku, od ćwierćwiecza nieprzerwanie przyciąga publiczność, łącząc kunszt sceniczny z elegancją, humorem i emocją. To nie tylko przestrzeń dla rozrywki – to projekt artystyczny z duszą, który angażuje kolejne pokolenia artystów i widzów. - Chcę, by Sabat wciąż był miejscem, gdzie ludzie przychodzą marzyć – podkreśla Małgorzata Potocka. Jej podejście sprawia, że każda rewia to nie tylko pokaz artystyczny, ale również wspólne przeżycie, w którym publiczność odgrywa wyjątkową rolę.
Nowy sezon, nowe możliwości
Jubileusz to nie tylko wspomnienie przeszłości, ale również zapowiedź kolejnych sezonów artystycznych. Teatr planuje nowe spektakle, kolejne edycje rewii i stałe rozwijanie swojej oferty – nie tylko scenicznej, ale również edukacyjnej i kulturalnej.
Widzowie mogą odwiedzać Teatr Sabat do połowy lipca – następnie scena zamilknie na wakacyjną przerwę, by ponownie otworzyć się dla publiczności już we wrześniu. Letnia przerwa pozwoli na przygotowanie nowych projektów i odświeżenie repertuaru, który we wrześniu powróci w pełnej krasie. Powakacyjne otwarcie to zapowiedź kolejnych niezapomnianych wieczorów, które znów wypełnią Foksal 16 światłem, muzyką i ruchem.
Powiązane artykuły
-
Co czytać w długie jesienne wieczory?
Jesień już za pasem. Robi się coraz chłodniej, dlatego zamykamy się w domu. Nudzisz się? Nie wiesz co robić? To proste - zacznij czytać!
-
W te święta zaskocz słodkościami!
Gdy zrywając kolejną kartkę z kalendarza odkryjemy, że już grudzień rozpoczną się gorączkowe przygotowania. Nie ma znaczenia, że tak naprawdę mamy spore doświadczenie, bo przecież Boże Narodzenie jest każdego roku. Okazuje się bowiem, że czasu zawsze jest za mało, a o dziesiątkach spraw przypomnimy sobie stanowczo za późno.
-
Nowa książka Lidla - Kuchnia polska według Karola Okrasy
"Kuchnia polska według Karola Okrasy" to czwarta już książka kucharska wydana nakładem sieci popularnych marketów spożywczych Lidl. Po dotychczasowych sukcesach takich tytułów jak "Cukiernia Lidla. Przepisy mistrza Pawła Małeckiego", "Pascal kontra Okrasa" czy "Ryby są super" przyszła kolej na kuchnię polską.
-
Jojo Moyes - "Zanim się pojawiłeś"
Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce? Jest wiele rzeczy, które wie ekscentryczna dwudziestosześciolatka Lou Clark. Wie, ile kroków dzieli przystanek autobusowy od jej domu. Wie, że lubi pracować w kawiarni Bułka z Masłem i że chyba nie kocha swojego chłopaka Patricka. Lou nie wie jednak, że za chwilę straci pracę i zostanie opiekunką młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Will Traynor wie, że wypadek motocyklowy odebrał mu chęć do życia. Wszystko wydaje mu się teraz błahe i pozbawione kolorów. Wie też, w jaki sposób to przerwać. Nie ma jednak pojęcia, że znajomość z Lou wywróci jego świat do góry nogami i odmieni ich oboje na zawsze.
Piotr
Jojo Moyes - "Zanim się pojawiłeś" 2016-12-21 07:43:56 2016-12-20 22:54:52