Jesień to pora roku, w czasie której powinniśmy zadbać nie tylko o siebie, ale i o naszego psa. Wiele zmian zachodzących w czasie tej pory roku może przecież odbić się także na jego zdrowiu. Od czego powinniśmy zatem zacząć?
stocksnap.io
1. Wzbogać dietę czworonoga
Jesienią spada temperatura, podczas porannych i wieczornych spacerów nasze zwierzę musi więc zużyć znacznie więcej energii niż miało to miejsce latem. Jeśli zależy nam na tym, aby nie opadało z sił, przyjrzyjmy się uważnie jego diecie. Nadal powinna być ona zdrowa i zbilansowana, musi być jednak znacznie bardziej kaloryczna niż miało to miejsce latem.
2. Zadbaj o psie bezpieczeństwo
Jeśli nasz pies lubi pobiegać sobie samopas, podczas gdy my rozmawiamy z koleżanką, jesienią w szczególny sposób należy zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo. Gdy szybciej zapada zmrok, pies staje się mniej widoczny. Może więc stać się mu krzywda nawet pomimo tego, że nie będzie to wynik niczyjej złej woli. Wystarczy jednak, że zaopatrzymy jego obrożę w elementy odblaskowe, a problem zostanie rozwiązany. Nie jest to duży wydatek, a pozwala nam myśleć o bezpieczeństwie psa z większym spokojem.
stocksnap.io
3. Zadbaj, aby psu było ciepło
Psy zwykle lubią biegać po opadających liściach i kałużach i nie ma w tym nic złego. Pamiętajmy jednak, że coraz niższe temperatury mogą być szkodliwe dla ich zdrowia zwłaszcza, jeśli nasz podopieczny jest przedstawicielem tak zwanych „małych ras”. W krew powinno nam wejść zatem wycieranie psich łap do sucha zaraz po wejściu do domu, jeśli zaś pies nie ma gęstej sieci, nie obawiajmy się zapytać w sklepie zoologicznym o odpowiedni kubraczek.
4. Upewnij się, że psa nie zaatakował kleszcz
Wydaje Ci się, że problem kleszczy znika w tym samym momencie, w którym mija lato? Niestety, w stertach liści wcale ich nie brakuje. Oczywiście, pies nie musi być z tego powodu zamykany w domu, po każdym spacerze należy jednak starannie obejrzeć jego sierść, aby upewnić się, że nie został przez nie zaatakowany. Jeśli sami nie radzimy sobie z usuwaniem kleszczy, poprośmy o pomoc weterynarza.
stocksnap.io
Powiązane artykuły
-
8 symptomów pokazujących, że Twój pies Cię kocha
Uwielbiasz swojego czworonoga chcesz wiedzieć czy również lubi swojego właściciela? Dzięki pracy wielu naukowców i miłośników zwierząt poznajemy możemy odszyfrować, co tak naprawdę te kochane pieski chcą nam powiedzieć. Zajrzyj do galerii i odkryj kiedy Twój zwierzak mówi: „Kocham cię!”.
-
Jak prawidłowo zadbać o psa jesienią?
Nie tylko ludzie, ale i psy odczuwają jesienne zmiany pogody i pogorszenie nastroju. Z ich powodu pupil może być bardziej podatny na choroby, przez co w okresie od września do listopada powinno się przykładać szczególną wagę do odpowiedniej opieki nad nim. Co robić, aby pies pozostał jesienią zdrowy i zadowolony?
-
5 zwierząt, dzięki którym poczujesz się znacznie lepiej!
Mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies – a to przecież zwierzę! Często posiadamy zwierzęta w domach – ludzie lubią mieć bowiem pupili, którymi mogą się opiekować i hodują koty, chomiki, rybki… Są i takie zwierzęta, dzięki którym możemy się też poczuć lepiej – jakie dokładnie?
-
Historia dojrzewania miłości w kilkunastu ilustracjach. Tak powinna wyglądać
Miłość od pierwszej chwili spotkania do ostatniego oddechu jest czymś niewyrażalnie pięknym. Najczęściej możesz ją zobaczyć w codziennych małych gestach i przy wspólnie spędzonych chwilach. Ilustrator Pascal Campion wie jak ją wyrazić w rysunku, aby niemalże poczuć ja na własnej skórze. Warto doceniać małe rzeczy. Prawdziwa miłość to...
Kamila
Historia dojrzewania miłości w kilkunastu ilustracjach. Tak powinna wyglądać 2017-10-26 07:34:55 2017-10-06 15:08:08