Cera i skóra

W tym dziale znajdziesz porady z zakresu pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała. Powłoka na twarzy oraz ciele pełniąca głównie funkcję ochronną. Należy o nią dbać i pielęgnować ją, by była zawsze w jak najlepszym stanie.


Domowe spa - to takie proste

Budżet nie zawsze pozwala na to, aby uwzględnić w nim wizyty w spa czy u kosmetyczki. Kiedy ciężko wygospodarować pieniądze na pielęgnację ciała u profesjonalistów, spróbuj samodzielnie pobawić się w kosmetyczkę. Korzystając kilku poniższych wskazówek będziesz w stanie przeprowadzić niektóre z luksusowych zabiegów bez wychodzenia z domu.

Skóra gładka na lata. Czyli jak skutecznie się depilować?

Według kalendarza mamy już wiosnę. Według pogody różnie, ale nim się obejrzymy promienie słońca będą nas zachęcać do zrzucania z siebie garderoby. Nieubłaganie zbliża się czas bikini, kiedy możemy odsłaniać bez wyrzutów ciało i prezentować swoje wdzięki. Jedyny minus, jaki pojawia się gdzieś z tyłu głowy to częstsza depilacja. Jaka będzie najlepsza i najbardziej skuteczna?

Piękne i zadbane dłonie - wizytówka, o którą musisz codziennie dbać

Piękne, zadbane dłonie powinny być swoistą wizytówką każdego z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, istnieje wiele różnych, niezależnych od nas, czynników, które znacząco utrudniają utrzymywanie ich w należytym stanie. Warto jednak z nimi walczyć i zająć się pielęgnacją naszych dłoni, tak by cieszyły się one pięknym, zdrowym wyglądem. Jak się do tego zabrać? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Błędy przy oczyszczaniu twarzy, które popełniasz

Oczyszczanie twarzy to czynność powtarzana przez nas praktycznie codziennie. Zmywamy makijaż przed spaniem, ale czasami mamy wrażenie, że coś z naszą cerą nie tak. Czyżby była zniszczona? Jeżeli tak się dzieje, to sygnał, że popełniasz prawdopodobnie jeden z błędów przy oczyszczaniu twarzy. Oto i one:

Piękna skóra Azjatek. Gdzie kryje się ich sekret?

O pięknej, nieskazitelnej skórze Azjatek mówi się niemalże na całym świecie. Warto poznać zasady dotyczące odpowiedniej pielęgnacji cery. Dzięki naszym poradom Twoja skóra będzie promienna, zdrowa i bez wad.

Depilacja laserowa - czy na pewno tak trwała jak nam się wmawia?

To właśnie latem nasze ciało skazane jest na częstszą i większą ekspozycję. Chcemy jak najlepiej wyglądać w krótkich szortach i spódniczkach. Nie ma w tym nic dziwnego. Poza tym ciepłe, letnie powietrze, sprzyja częstszym spotkaniom towarzyskim, podczas których także chcemy wyglądać jak najkorzystniej.

Aplikacja KobiecePorady.pl