Ciekawostki

Informacje, które wydają się interesujące, niebanalne, które sprawią, że nad jakąś kwestią głębiej się zastanowimy lub nas ona zainteresuje. Dotyczyć mogą wszystkich sfer życia.


Zaskakujące właściwości kawy, o których wcześniej nie miałaś pojęcia. Czemu wcześniej o tym nie wiedziałaś!

Ciężko znaleźć w dzisiejszych czasach osobę, która rozpoczyna swój dzień bez wypicia filiżanki kawy. No właśnie, tuż po przebudzenia pędzimy do kuchni i niemal automatycznie przygotowujemy ten napój. Kawę zalewamy wrzątkiem, wypijamy, a fusy wyrzucamy... I tutaj powinniśmy się zatrzymać. Wyrzucamy fusy, ale dlaczego? A może by je tak wykorzystać do jakiegoś celu? Wysuszona kawa potrafi wiele zdziałać. Prezentujemy kilka praktycznych porad związanych z wykorzystaniem fusów po kawie.

11 sposobów, które sprawią, że Twoje warzywa i owoce zachowają dłużej świeżość

Poznaj 11 sposobów, które sprawią, że Twoje owoce i warzywa zachowają świeżość na dłużej. Zaoszczędzisz pieniądze i czas! Musisz o tym wiedzieć!

Pomysły na preparaty domowej roboty, które uchronią Cię przed komarami I insektami

W sklepach są różnego rodzaju preparaty na komary, kleszcze i inne insekty, których wolelibyśmy unikać. Preparaty te nie zawsze są skuteczne, a często sporo kosztują. Przedstawiamy kilka ciekawych porad, które mogą się przydać w walce z tymi krwiożerczymi potworami. 

Nietypowe zastosowania kuchenki mikrofalowej. Wiedziałaś o nich?

Zapewne każdy z Was posiada w swoim mieszkaniu kuchenkę mikrofalową. Jeśli jednak nie, to z pewnością ją kiedykolwiek używał, chociażby do podgrzania obiadu, czy zrobienia popcornu. My udowodnimy Wam, że mikrofalówka może znacznie więcej.

Zawsze spóźniona, czyli typowe przyczyny spóźniania się

Spóźnianie się nie zawsze wynika z lenistwa. Czasem jest to poprostu połączenie kilku złych nawyków, których nie zauważamy na codzień. Spóźnialscy ludzie często są odbierani jaki egoistyczni, nieodpowiedzialni, nieuprzejmi. Chyba nie chcesz aby tak o Tobie myślano, prawda? Jeśli masz problem z punktualnością, pomożemy Ci to zmienić.

Niesamowite zjawiska, których doświadczasz każdego dnia, a których nie dostrzegasz!

Planeta, na której żyjemy jest wyjątkowym i wciąż nie do końca odkrytym miejscem. Niesamowita flora i fauna cały czas nas zaskakuje. Zjawiska natury, które możemy dostrzec na długi czas pozostają w naszych głowach. Zastanówcie się sami, ile razy zdarzyło Wam się wpatrywać w gwiazdy, ile razy podziwialiście wyładowania atmosferyczne czy nie dowierzaliście błękitowi wody? Przygotowaliśmy dla Was zbiór najciekawszych zdjęć, które potwierdzają jak niesamowita jest nasza planeta.