Dziecko

Osoba, która nie osiągnęła jeszcze dojrzałości. Syn lub córka, z którymi łączą nas więzi emocjonalne, rodzinne i inne. Osoba niedorosła wymagająca mniejszej czy większej opieki rodzica do 18 roku życia. Podpowiemy jak dobrze wychować dziecko.


Kiedy zacząć czytać dziecku?

W Polsce organizowano już wiele akcji mających zachęcić rodziców do tego, by czytali swoim dzieciom chociaż przez 15 minut dziennie. Nie każdy Polak ma na to czas, wykręcając się pracą, zmęczeniem czy innymi obowiązkami. To błąd! Każdy rodzic powinien znaleźć kilkanaście minut, by przeczytać dziecku chociaż jedną bajkę.

Szczęśliwe dziecko, czyli jak nie przesadzić z jego edukacją

Chcemy się ciągle rozwijać. Kończymy po kilka fakultetów, robimy kursy, szkolenia. Wspaniale. Ludzki umysł jest chłonny jak gąbka, a my wciąż za mało wiemy i wciąż chcemy więcej, bo świat jest taki ciekawy, taki piękny, taki nieodkryty.

Niszczycielskie trendy. Chroń swoje dziecko przed ich negatywnych wpływem.

Lubimy podglądać, śledzić cudze życie, komentować. Mamy w sobie nieodpartą pokusę by wchodzić w cudze życie i w pewien sposób w nim uczestniczyć. Pragniemy reality show typu Big Brother, które nie tak dawno przeżywały swoją świetność. Widzowie rodzinnie zasiadali każdego wieczoru przed telewizorem by śledzić losy mieszkańców domu wielkiego brata, podsłuchiwać ich rozmowy, podglądać rozwijające się romanse. Stali się oni pewnego rodzaju gwiazdami, a my im zazdrościliśmy.

Koniec z nudą! Radzimy jak zaplanować czas Twojemu dziecku

Siedzenie przy komputerze, godziny spędzone przed telewizorem i znów ten sam zestaw zabaw? Dość tego! To ślepy zaułek. To nie jest sposób na prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Dzieciństwo to czas maksymalnego rozwoju, kreatywności i pomysłowości. My jako rodzice musimy o tym pamiętać i uczestniczyć w rozwoju naszych dzieci. Starajmy się organizować im czas, w taki sposób, by nie miały ochoty spędzać go w inny sposób. Często jednak brak nam pomysłów na mądre spędzenie czasu z dzieckiem lub zaplanowanie mu zabawy. Podpowiadamy.

Jak nakarmić niejadka? Praktyczne porady dla każdej mamy.

Często dzieci sprawiają problemy przy jedzeniu. Ważne jest to, umieć poradzić sobie z problemem i sprawić, aby niesforny maluch zaczął jeść.

Jak oszczędzić na wyprawce dla dziecka?

Narodziny dziecka to niewątpliwie wielkie wydarzenie w naszym życiu, ale również wielkie obciążenie finansowe. W przypadku dzieci niestety koszty bywają przerażające zwłaszcza, gdy to pierwsze nasze dziecko. Nie tylko nie mamy wtedy niczego po starszych dzieciach, ale również jesteśmy znacznie bardziej narażeni na chwyty reklamowe firm żerujących na samodzielnych decyzjach niedoświadczonych rodziców. Radzimy co zrobić, by pierwsze miesiące macierzyństwa nie okazały się dla nas finansową katastrofą.